subota jun 23

VI STE NAŠE ZLATNE AJKULE: Crna Gora potopila Mađare i osvojila trofej Svjetske lige (13:11) !

by zeljka

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je noćas u Budimpešti trofej Svjetske lige nadigravši Mađarsku u finalnom meču završnog turnira Svjetske lige. Naši momci su bili sjajni, i pored velikog umora došli su…

1037 hits

Crna Gora u finalu Svjetske lige: Noćas protiv Mađarske

by zeljka

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće noćas u finalu Super finala Svjetske lige protiv iskusne Mađarske. Naši momci su bili sjajni, i pored velikog umora došli su do pete uzastopne pobjede…

39 hits

Iako su igrali sa igračem manje, „panceri“ su u finišu opsjedali gol Švedske i u 95. minutu došli do pobjede nad Švedskom (2:1)

Predsjednik Vlade Duško Marković čestitao je večeras u ime Vlade i u svoje ime vaterpolistima reprezentacije Crne Gore i Stručnom štabu na čelu sa selektorom Vladimirom Gojkovićem osvajanje Svjetske vaterpolo lige.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je noćas u Budimpešti trofej Svjetske lige nadigravši Mađarsku u finalnom meču završnog turnira Svjetske lige. Naši momci su bili sjajni, i pored velikog umora došli su do pete uzastopne pobjede nadigravši sinoć jake Špance (10:8). Dinamičan raspored utakmica nije poremetio Crnogorce, i ostvarili su svoj cilj. Prva četvrtina završena je rezultatom 2-2, a druga u korist Mađara 4-6. Treća četvrtina završena je rezultatom 7-8. Nakon četvrte četvrtine koja je završena sa 9:9, petercima su naši momci savladali Mađare 13:11.

ČESTITAMO MOMCI!

Na bazenu hercegnovskog Jadrana, na Škveru, proteklih nekoliko dana boravile su dvije ekipe iz Sjedinjenih američkih država, piše portal Radio Jadran. Riječ je o ekipama Univerziteta Kalifornija iz Los Anđelesa (UCLA) i Santa Barbare iz Kalifornije. Ekipa UCLA, poznata po vrhunskim vaterpolistima, obavila je sedmodnevne pripreme na bazenima na Škveru i u Institutu Igalo. Oni su u Novom boravili od 17. do 22. juna, priča za Radio Jadran direktor Jadrana Carine, Miloš Mračević.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton startovaće sa "pol" pozicije na trci za Veliku nagradu Francuske, pošto je u kvalifikacijama ostvario najbolje vrijeme.

Vaterpolisti Crne Gore igraće noćas u finalu Svjetske lige. Selektor Vladimir Gojković, najbolji igrač utakmice Đuro Radović i golman Dejan Lazović itekako zadovoljni su jučerašnjom pobjedom protiv Španije, najavljuju veliku brobu sa Mađarima za zlato.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore 2000. godište i mlađi (U18) na Svjetskom prvenstvu u mađarskom Sambotelju igraće u grupi A sa Egiptom, Australijom, Južnom Afrikom i Brazilom.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće noćas u finalu Super finala Svjetske lige protiv iskusne Mađarske. Naši momci su bili sjajni, i pored velikog umora došli su do pete uzastopne pobjede nadigravši sinoć jake Špance (10:8).