utorak decembar 18

Džikić: Ne mogu da razumijem neborbenost

by sport

Košarkaši Budućnost Volija su ubjedljivo izgubili od Anadolu Efesa u Istanbulu (106:68).

29 hits

Dobar otpor 25 minuta, pa onda debakl Budućnosti

by sport

Košarkaši Budućnost Volija su doživjeli "jubilarni", 10. poraz u Evroligi ove sezone, i to najteži dosad - 106:68 od Anadolu Efesa.

12 hits

VIDEO - Mamićev Al Ain prvi finalista Svjetskog klupskog prvenstva

by sport

Tim iz Emirata nakon penala šokirao River Platu

28 hits

COK saopštio kandidate za sportistu godine

Izvršni odbor Crnogorskog olimpijskog komiteta (COK) usvojio je danas listu kandidata za najboljeg sportistu Crne Gore u 2018. godini.

17 hits

utorak, 04 decembar 2018 22:44

Ništa od polufinala - „lavice” izgubile od Francuske

Možda i posljednja prilika da se osvoji treća medalja u istoriji crnogorskog rukometa je propuštena.

Sjajna generacija, koja je bila evropski prvak i olimpijski vicešampion 2012. godine, polako silazi sa velike scene i Evropsko prvenstvo u Francuskoj joj je bila vjerovatno posljednja šansa za odličje.

Ali, poslije svega tri utakmice je to praktično nemoguće, jer su rukometašice Crne Gore, nakon Rusije, izgubile i od Francuske (25:20), pa će glavnu fazu početi bez bodova.

Sve i da pobijede Švedsku, Srbiju i Dansku, imale bi samo teoretsku šansu da se domognu polufinala.

Meč sa aktuelnim svjetskim prvakinjama, pred njihovim navijačima, riješen je u prvom poluvremenu, jer su Francuskinije povele 7:1, a onda imale i 14:6.

Na startu nastavka je bilo i 17:8 i 18:9, da bi Crna Gora serijom 5:0 prišla na 20:17.

Tada je najbolja igračica utakmice Estej Nze Minko dala gol poslije 12 i po minuta pauze i odbila nalet „lavica”.

U našem timu je najefikasnija bila Jovanka Radičević sa šest golova, jednim manje od Nze Minko.

Preuzmite ili ažurirajte aplikaciju portala Standard za mobilne uređaje na Android ili IOS platformi.