Zvanično: Repeša napustio Budućnost, ogorčen na dešavanja tokom finala

Čekala se potvrda, a ona je stigla prije nekoliko miuta. Jasmin Repeša više nije trener Budućnost Volija, potvrdio je podgorički klub.

47 hits

Noć kada je umrla regionalna košarka

by Alen

ABA liga je jedno od regionalnih sportskih takmičenja kojim su se ponosili na Balkanu. Takmičenje koje je spojilo nespojivo, takmičenje koje je propagiralo najljepše životne vrijednosti. Ali, ovo je Balkan,…

64 hits

(FOTO) Uvijek u mom srcu: Evo kako se Goga Bitadze oprostio od Budućnosti

by Alen

Kraj ABA lige znači i povratak Goge Bitadzea u Megu Bemax.

69 hits

Budućnost: Doživjeli smo horor, linč i nasije, ABA liga više ne postoji!

U dogovoru sa Čovićem direktor i sportski direktor ABA lige omogućili su neregularnost u petoj utakmici finala i fizičke napade na igrače Budućnost Volija. Igrači i stručni štab Budućnost Volija…

69 hits

nedjelja, 10 februar 2019 16:33

Nenad Dulović osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Alborgu

Crnogorski karatista Nenad Dulović osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Alborgu. Mlađi senior Omladinca savladao je danas u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 60 kilograma Portugalca Dioga Moreiru 1:0. To je njegova druga medalja sa šampionata Evrope u konkurenciji mlađih seniora, nako što je bio srebrni u Sofiji 2017. godine.

Nenad Dulović Nenad Dulović

Dulović je na startu takmičenja bio slobodan, u drugom kolu savladao je Kipranina Panajotisa Papetasa 5:0, dok je u trećem uzgubio od Grka Stefanosa-Kristosa Ksenosa 2:1. Ksenos je izborio plasman u finale i Dulovića povukao u repesaž. Crnogorski borac borbu za medalju izborio je pobjedama protiv Francuza Keita Kanažasingama 6:0 i Estonca Danijela Rodionova 1:0. Dulović je kazao da je zadovoljan osvojenom medaljom, ali da ostaje žal što ona nije zlatna, saopšteno je iz KSCG.

On osvojio drugu medalju za crnogorski karate u Alborgu, nakon što je juče srebrna bila juniorka Milena Jovanović.

Selektor Žarko Raković kazao je da zadovoljan nastupom na šampionatu Evrope.

U repesažu, u drugom kolu, zaustavljen je Ilija Radonjić u kategoriji do 84 kilograma, koji je nastupao sa povredom palca.

On je u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugom izgubio od Slovaka Adija Gjurika 1:0.Bjorna Kulovuorija 2:0. U drugom kolu izgubio je od Azerbejdžanca Emila Gulahmadova 3:0. U prvom kolu poražena je mlađa seniorka Vasilisa Bujić (preko 68), a u trećem Stefan Gojčević (do 75). Gojčević je bio slobodan na startu, u drugom kolu pobijedio je Poljaka Filipa Voga 2:0, dok je
u trećem izgubio od Holanđanina Brajana Luzea 3:0. Bujić je u prvom kolu izgubila od Švajcarkinje Paulin Bonžur 3:0.

Šampionat u Alborgu okupio je oko 1.100 takmičara, a Crna Gora nalazi se među 20 država sa dvije osvojene medalje.

Na korak od medalje bila je i kadetkinja Milica Jeknić, koja je poražena u meču za treće mjesto i završila kao peta, dok je mlađi senior Vladimir Mijač bio sedmi u katama

Preuzmite ili ažurirajte aplikaciju portala Standard za mobilne uređaje na Android ili IOS platformi.