Standard.

četvrtak april 18

(VIDEO) Ajntraht okrenuo Benfiku, Arsenal utišao Napulj

Objavljeno u: Sport

by Alen

Bili su u izgubljenoj situaciji u prvom meču, ali su nekako uspjeli da smanje na 4:2, a onda večeras svojim navijačima priredili novu radost. Ajntraht je u sjajnoj atmosferi srušili…

38 hits

četvrtak april 18

Varvari: Naš fokus je podgorička Budućnost, a želja još jedna titula

Objavljeno u: Sport

by Alen

Dan nakon treće utakmice finala plej-ofa ABA lige u kojoj su košarkaši Budućnost Volija savladali Crvenu zvezdu priča se o atmosferi. Baš kao što je bio slučaj nakon prva dva…

63 hits

četvrtak april 18

Odluka kraj Bistrice

Objavljeno u: Sport

by Alen

Prilično nezanimljiva utakmica, mali broj šansi i na kraju remi (0:0) kojim su gosti zadovoljniji. Budućnost i Sutjeska odigrali su neriješeno na stadionu pod Goricom, pa će odluka o putniku…

30 hits

četvrtak april 18

Odluka kraj Bistrice

Objavljeno u: Sport

četvrtak april 18

(VIDEO) Brejk Žalgirisa u Istanbulu, Gudurić tragičar

Objavljeno u: Sport

by Alen

"Imamo 48 sati da promijenimo svoje izraze lica i da pronađemo nešto između naših nogu", rekao je Šarunas Jasikevičijus nakon prvog meča protiv Fenerbahčea u kojem je njegov tim doživio…

39 hits

 
 
 
 
ponedjeljak, 15 april 2019 17:38

Bokan: Između mene i Čovića suštinska razlika- ja dajem košarci, on od nje uzima

Predsjednik košarkaškog kluba Budućnost Voli, Dragan Bokan, čestitao je Crvenoj zvezdi na pobjedi u drugoj utakmici finala Aba lige, bez obzira na, kako je naveo, nesportsku atmosferu koja je vladala na utakmici i šikaniranje kroz koje je podgorički klub prošao.

Bokan je u izjavi objavljenoj na sajtu Budućnosti naveo da se od početka play off-a nije oglašavao saopštenjima ni prozivkama bilo koje vrste, ali će, kako je kazao, iznijeti stav o prethodnim dešavanjima, u želji da izađe u susret brojnim zahtjevima i pokaže poštovanje prema sportskoj javnosti.

„Čestitam Crvenoj Zvezdi na zasluženoj pobjedi, bez obzira na nesportsku atmosferu koja je vladala na utakmici i šikaniranje kroz koje je naš klub prošao, a gdje se postavilo pitanje da li je uopšte moguće igrati u takvim uslovima“, rekao je Bokan.

Prema njegovim riječima, pozivanje na linč i verbalno nasilje od 50-ak ekstremnih navijača iza klupe Budućnosti, zaduženih za vrijeđanje, ponižavanje, gađanje, pljuvanje, guranje igrača u tunelu, unošenje nervoze, stvaranje psihološkog pritiska, bilo je delegirano i instruirano od Nebojše Čovića.

„Čovjek kojeg i čiju porodicu poznajem niz godina, podstiče i učestvuje u skandiranju protiv mene. To je izazvalo nevjericu ne samo kod mene, nego i kod kompletne sportske javnosti i saglasni smo u jednom, a to je da je u toj situaciji najviše ponižen upravo on“, kazao je Bokan.

Kako je naveo, Čović je svojim ponašanjem dokazao nedostatak kontrole nad svojim postupcima, profesionalnog i ljudskog dostojanstva.

„Želim da razumijem uzroke takvog ponašanja, dugo sam o njima razmišljao i tražio razloge koji ga mogu bar u nekoj mjeri opravdati. Došao sam do zaključka da između nas postoji velika i suštinska razlika. Ja dajem košarci, a on uzima od nje. Ja ulažem u naš klub, a u njegovom slučaju je sasvim drugačije - egzistencija njega i njegove porodice direktno zavisi od kluba i mi se ni na koji način ne možemo upoređivati“, naveo je Bokan.

On je kazao da Čović, zbog svojih ličnih interesa, vrši intezivan uticaj na hiljade navijača Crvene Zvezde, i upravlja njima motivisan ličnim ciljevima.

„Imajući u vidu da smo prošle godine bili izloženi medijskoj hajci, prozivkama, neosnovanim optužbama raznim vidovima pritisaka iza kojih stoji Nebojša Čović, obratili smo se ABA ligi, smatrajući da je u velikoj mjeri odgovorna kada su ova dešavanja u pitanju, time što prošlogodišnje ponašanje, iznošenje neistina i govor mržnje nijesu adekvatno kažnjeni“, kazao je Bokan.

To se, kako je naveo, ne smije tolerisati ni Nebojši Čoviću, ni Draganu Bokanu, niti bilo kome od predsjednika klubova.

Bokan je istakao da je Budućnost, u susret utakmici koja je očekuje u Podgorici, suočena sa velikom tenzijom.

„Atmosfera je naelektrisana, ali ćemo sve uraditi da ne budemo domaćini na način na koji je to Crvena Zvezda sebi dozvolila“, rekao je Bokan.

Kako je kazao, dešavanja u Pioniru su im dodatno otežala organizaciju meča u Podgorici, jer su navijači Budućnosti veoma iziritirani.

„Pozivam naše navijače na fer i korektno navijanje, onako kako nam dolikuje i na način koji pokazuje da klubom i navijačima ne može i ne smije manipulisati jedan čovjek, vođen ličnim i prizemnim razlozima. Budućnost Voli je više od toga“, poručio je Bokan.

On je dodao da će o razlozima provokacija koje mu upućuje Čović, njih dvojica razgovarati prilikom zasijedanja Skupštine ABA lige.

Preuzmite ili ažurirajte aplikaciju portala Standard za mobilne uređaje na Android ili IOS platformi.

Ostavi komentar

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.