četvrtak novembar 14

(VIDEO) Sedmica na Vembliju: Najteži poraz Crne Gore u istoriji

by Alen

Posljednji meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo fudbalska reprezentacija Crne Gore igra na Vembliju protiv Engleske.

216 hits

Federer počistio Novaka i ostavio Nadala na prvom mjestu

by Alen

Postoje dani kada vam ništa ne ide od ruke. Baš takav se desio Novaku Đokoviću u trećem kolu Mastersa u Londonu. Đoković nije mogao da se suprotstavi Rodžeru Federeru koji ga…

104 hits

Remi mlade selekcije u Haifi

by Alen

Mlada reprezentacija Crne Gore odigrala je bez golova na gostovanju Izraelu u svom šestom meču u grupi 6 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

99 hits

Šampionska lekcija Rafe: Kada gubiš ne lomiš reket nego zapneš još jače

by Alen

Svakakva čuda je Rafael Nadal pravio u karijeri, zato i jeste jedan od najvećih tenisera svijeta svih vremena, ali o preokretu "sa konopaca" protiv Danila Medvedeva će se još pričati.

232 hits

utorak, 16 april 2019 22:57

(VIDEO) Mesijeve čarolije opile Junajted

Kada je Lionel Mesi raspoložen onda navijači Barselone ne moraju da brinu. A, svi ljubitelji magične igre mogu biti sigurni da će uživati.

Argentinski čarobnjak je u samo četiri minuta riješio drugi duel četvrtfinala Lige šampiona (3:0) i lansirao "blaugranu" onamo gdje nije bila četiri godine. A, Mesi je prekinuo post od šest godina bez gola u četvrtfinalu najboljeg evropskog klupskog takmičenja.

Prizivali su svi u Engleskoj 1999. godinu kada su "crveni đavoli" savladali Bajern u sudijskoj nadoknadi i osvojili trofej. I dobro su krenuli, već u 36. sekundi Markus Rašford je nakon sjajnog pasa Pola Pogbe istrčao sam pred Ter Štegena, ali je pogodio prečku.

Domaćin je od tada preuzeo konce igre u svoje ruke, a igrao se 16. minut kada je Leo zaplesao. Krenuo je u svoj karakterističan prodor i ljevicom sa nekih dvadesetek metara pogodio malu mrežu gola De Hee za 1:0. Bilo je već tada jasno da će Junajted teško moći do polufinala, a sve sumnje je otklonio Mesi novim golom u 20. minutu. Šutirao je sa iste udaljenosti, ovaj put desnom nogom, lopta je prošla ispod ruku De Hee za 2:0 i kraj snova Mančester junajteda.

Kontrolisala je Barselona igru i u nastavku i tražila prostor da još jednom ugrozi gol protivnika. Dugo osporavani Felipe Kutinjo je u 61. minutu primio loptu, namjestio se i praktično iz koljena plasirao loptu u gornji desni ugao za potpuni potom Junajteda na Nou Kampu.