subota decembar 14

Serija je završena u Železniku: FMP otkinuo plava krila

by Alen

Svakoj seriji dođe kraj, pa je tako došao i ono košarkaša Budućnost Volija. Osam vezanih pobjeda upisali su "plavi", bili su u žestokom naletu, rušili su sve pred sobom, ali…

157 hits

Mijović: Bili smo mekani, ovaj poraz može da nas otrijezni

by Alen

Osam vezanih pobjeda, a onda poraz u Železniku. Košarkaši Budućnost Volija izgubili su večeras od FMP-a (79:89) u 11. rundi ABA lige.

135 hits

Mornar se poigravao sa Megom

by Alen

Ubjedljiva partija od prvog minuta, bez ikakvih problema za četvrti vezani trijumf. Košarkaši Mornara deklasirali su Mega Bemax (85:68) u 11. rundi ABA lige.

136 hits

Pavićević: Uspon forme je evidentan

by Alen

Košarkaši Mornara savladali su večeras u "Topolici" Mega Bemax u 11. rundi ABA lige.

129 hits

petak, 19 april 2019 12:54

Za onu koja "para gaće"

Filip Filipović Filip Filipović

Košarkaši Budućnost Volija su se vratili, reakcija je uspjela, a grotlo „Morače“ je progutalo Crvenu zvezdu. Međutim, da bi kompletirali povratak izabranici Jasmina Repeše žele da izjednače na 2:2 i obezbijede utakmicu, kako je rekao hrvatski stručnjak, koja „para gaće“. „Plavi“ večeras (19h, RTCG 2) igraju četvrti meč protiv „crveno-bijelih“ i sanjaju majstoricu.

A, da bi ponovo putovao za Beograd aktuelni šampion mora odigrati još bolje nego u srijedu. I ono najvažnije – svih 40 minuta. Prvo poluvrijeme trećeg meča je bilo loše, ali je u drugom sve funkcionisalo kako treba. Agresivna odbrana je do ludila dovodila Filipa Čovića, kao i Bilija Berona koji je mnogo snage gubio u organizaciji napada, a onda nije dobijao prostora za njegove prepoznatljive brze šuteve za tri poena.

"Naša igra je bila tečna u drugom dijelu utakmicu. I igra Zvezde je bila dobra, naročito u prvom poluvremenu, ali je morala da prevagne na nečiju stranu. Nadam se da će opet prevagnuti na našu", poručio je Džejms Bel.

Dvadesetosmogodišnji Amerikanac koji bljesne tek na momente, odigrao je sjajnu odbranu, rivalima nije dao da dišu, a njegova trojka sa devet metara na pet minuta prije kraja za (71:62) praktično je slomila goste i izazvala pravu erupciju u dvorani (večeras prazan parter i prva tri reda tribina).

"Uvijek je dobro pogoditi i osjetiti taj momenat. Iskreno, to mi je jedan od najboljih momenata od kada sam došao u Budućnost", istakao je bivši igrač Cedevite i Darušafake.

Osim nevjerovatne odbrane na spoljnim igračima, Budućnost je konačno zatvorila Majkla Odža koji je gospodario reketom u prva dva meča u Beogradu. Filip Barović i Goga Bitadze su u gotovo svakom napadu imali pomoć sa strane, a nakon udvajanja Nigerijac se nije snalazio. Iz toga je nekoliko puta sjevnula kontra i lagani poeni. Sličan recept će biti potreban i večeras.

"Odbrana u drugom poluvremenu je putokaz kako treba da igramo. Trudićemo se da tako izgledamo od početka utakmice. Tada je bilo dosta više kontakta svih pet igrača i to je recept", jasan je Noris Kol koji je podario Podgoricu sjajnu partiju. Meč je završio sa 20 poena i sedam skokova, a u nekoliko navrata je cijepao odbranu Zvezde i stizao do lakih polaganja. Upravo je on vukao svaku kontru koju je Budućnost imala.

"Posebno ih ja volim“, kroz osmijeh priča Kol i dodaje.

"Kada smo zaustavili Zvezdu, mogli smo da trčimo u tranziciju i damo sebi šansu da pobijedimo. Mislim da svi vole kontre, lakše je igrati nego pet na pet, a uzbudljivo je i za navijače. Međutim, ključ svega je u odbrani. Kada je ne igramo, u problemu smo".

Tradicija u ovakvim mečevima ne znači apsolutno ništa, ali da se osvrnemo i na nju. Budućnost i Crvena zvezda su se u „Morači“ do sada sastali 19 puta – "plavi" imaju 15 pobjeda, a "crveno-bijeli" samo četiri. Kada je riječ o ukupnom skoru odigrali su 41 utakmicu u regionalnom takmičenju, a Zvezda je u prednosti – ima 23 pobjede naspram 18 Budućnosti.

Četvrti čin velikog finala plej-ofa ABA lige. Budućnost želi novi put u Beograd i majstoricu koja "para gaće“, a Crvena zvezda da posao završi u "Morači".