Ove "ajkule" su jače od svega! Crna Gora je osvojila bronzanu medalju na EP!

Meč za pamćenje, povratak za pamćenje i prekid prokletstva. Ova ekipa koju sa klupe vodi Vladimir Gojković je jača od svega. Ima šampionski mentalitet, nikada se ne predaje, a to…

167 hits

Brguljan: Ovo što mi možemo da priredimo ne može niko

by Alen

Vaterpolisti Crne Gore nevjerovatnim preokretom savladali su Hrvatsku i osvojili prvu bronzanu medalju u istoriji.

55 hits

Ivović: Najdraža medalja

by Alen

Crnogorski vaterpolisti donose medalju sa Evropskog prvenstva - savladali su Hrvatsku u meču za treće mjesto i osvojili prvu bronzu na velikim takmičenjima.

39 hits

Španija odbranila evropski tron

by Alen

Španija je odbranila evropski rukometni tron! U dramatičnom okršaju u Stokholmu Furija je savladala Hrvatsku u izuzetno dramatičnom finalu došla do drugog zlata u svojoj istoriji.

21 hits

petak, 19 april 2019 19:52

(VIDEO) Grotlo se ponovo otvorilo i progutalo Zvezdu! Gledaćemo majstoricu

(VIDEO) Grotlo se ponovo otvorilo i progutalo Zvezdu! Gledaćemo majstoricu FOTO: Filip Filipović

Ponovo je plesala po ivici ambisa, ali se ponovo izvukla i slavila. Kao da je ova sezona suđena da ova ekipa osvoji titulu. Gledaćemo majstoricu. Budućnost je slavila i u drugom meču u Podgorici (84:80) i izjednačila na 2:2

Početak je bio sličan onome u trećem meču. Zvezda je bolje počela, ali je Edvin Džekson sjajno ušao u meč i on je sam nosio "plave" u prvoj četvrtini koju su gosti riješili u svoju korist (20:25).

U drugoj dionici Budućnost je zaigrala mnogo bolje u odbrani, pa su serijom 7:0 okrenuli na 27:25. Nije Zvezda ništa mogla u tim trenucima, dok je Budućnost letjela, a podrška sa tribina sve glasnija. Međutim, uslijedio je nešto slabiji period što je beogradski tim iskoristio i mini serijom 6:0 okrenuo na 27:31. Period bez koša domaćina prekinuo je Erl Klark dvojkom za 29:31.

Džekson je zbog trećeg faula morao na klupu i tu je stala igra "plavih". Nijesu izabranici Jasmina Repese pronalazili prava rješenja u napadu, dok je na drugoj strani Zvezda koristila i najmanju grešku u odbrani. Novom mini serijom 5:0 stigla je do 29:36 na 2:52 do kraja. Do na 1:04 do kraja gosti su kompletirali seriju 13:2 koju je prekinuo Noris Kol uz dodatno slobodno bacanje za 32:38.

A, onda je Erl Klark trojkom zvuk sirene raspalio Moraču za 35:38.

Veliki odmor više je prijao Zvezdi, a posebno Biliju Beronu koji je blistao u prvoj polovini treće četvrtine. Konačno je bio rasterećen od organizacije igre, pa je njegovo najbolje oružje (trojke) došlo do izražaja na početku nastavka. I prvi put na večerašnjem meču Budućnost je bila na ivici ambisa u tom periodu. Dva puta je Zvezda vodila sa po devet poena razlike, ali je Budućnost uspjela i to da preokrene na krilima nevjerovatnog Kola koji je lomio rivale šutevima sa polu distance i ulazima. Pred odlučujućih deset minuta domaćin je imao samo pola koša minusa, a kako je krenula posljednja četvrtina znalo se da nas čeka utakmica koja će se odlučivati u posljednjim trenucima. Tako je i bilo.

57484764 587467935068338 2197896122989543424 n

Trojka Džeksona, pa novi poeni Kola donijeli su novi preokret. Ali, pri rezultatu 62:63 Budućnost promašuje četiri vezana slobodna bacanja (Nemanja Gordić i Filip Barović). Te crne minute prekinuo je ponovo Kol koji je opravdao ona dva NBA prstena koja je osvojio. I opravdao ulogu glavne zvijezde u timu.

Mučila se Budućnost u tim trenucima i sa slobodnim bacanjima i sa ostalim šutevima. Kao da je obruč bio začaran. Ali, kada je bilo najpotrebnije novo ludilo Norisa Kola. Agresivna i veoma čvrsta odbrana, na ivici faula je zatvorila sve prilaze košu. Na tačno tri minuta do kraja gosti su imali sve u svojim rukama, ali je onda krenula serija od 9:0. Sjajna kolektivna defanziva je slomila šutere Zvezde, a kada je Noris Kol na 48 sekundi prije kraja pogodio za 79:72 fešta u "Morači" je mogla da počne.

Budućnost je uspjela da odbrani teren i obezbijedi novi put u Beograd.

Peti meč finalne serije na programu je u ponedjeljak od 19 sati.