nedjelja avgust 18

Sutjeska slavila u Pljevljima

Fudbaleri Sutjeske slavili su danas u Pljevljima od ekipu Rudara 4:0, u utakmici četvrtog kola Telekom Prve crnogorske lige.

193 hits

Sevilja slavila u Barseloni

Fudbaleri Sevilje slavili su na gostovanju u Barseloni protiv ekipe Espanjola sa 0:2 (0:1).

208 hits

Budućnost savladala aktuelnog šampiona Evrope

U posljednjem meču na pripremnom turniru u Brestu, "plave" su savladale Đer 31:23 (18:14) i osvojile prvo mjesto u francuskom gradu.

232 hits

Murinjo se rasplakao pred kamerama!

Žoze Murinjo teško proživljava činjenicu da je na startu sezone bez posla.

291 hits

srijeda, 15 maj 2019 18:48

Spektakl pod Goricom, Sutjeska preživjela u Golubovcima

FSCG FSCG

Razlika nakon 34. runde Telekom 1. CFL iznosi četiri boda. Sutjeska je remizirala sa Zetom na Trešnjici (1:1), dok je Budućnost spektakularnom igrom i preokretom savladala Grbalj 5:3 pod Goricom.

Nada "plavih" da mogu do šampionske titule i dalje živi. Izabranici Branka Brnovića odigrali su nevjerovatan meč sa timom iz Radanovića. Dva puta su Podgoričani gubili, ali su uspjeli da stignu do sjajne pobjede, bez obzira na činjenicu da su čitavo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje.

Nakon tri vezana remija, ni danas nije dobro krenulo za Budućnost. Već u 17. minutu na semaforu je bilo 0:1 kada je pogodio Vladan Kordić. Deset minuta kasnije odgovorio je Mihailo Perović, ali je Kordić sjajnim golom makazicama donio novo vođstvo gostima 1:2. U istom minutu je Miloš Mijić dobio drugi žuti karton zbog protesta, pa je domaćin ostao sa desetoricom u polju. A, onda šou nakon pauze. Budućnost je krenula na sve ili ništa, znala je da samo pobjeda u ovom meču dolazi u obzir. Drugo izjednačenje na meč donio je Perović svojim drugim golom u 49. minutu. Vrlo brzo, totalni preokret - Dejan Zarubica je bio precizan za 3:2. I taman kad se činilo da je Budućnost preuzela kontrolu utakmice, novi šok. Miloš Džugurdić donosi novo izjednačenje (3:3).

Morao je podgorički tim krenuti u novu ofanzivu, a odbranu žilavog Grblja srušio je Draško Božović u 65. Tačku na ludi meč stavio je Milivoje Raičević u 79. minutu. Taj gol potpuno je slomio goste koji nijesu imali snage za nešto više. Budućnost je nastavila da sanja, a u nedjelju će navijati upravo za Grbalj koji gostuje u Nikšiću.

Sutjeska je upisala drugi remi u posljednja tri meča. Izabranici Nikole Rakojevića su izdržali nalete odlične Zete (1:1) i u nedjelju na svom terenu imaju meč loptu za titulu. Nikšićani moraju savladati Grbalj kako bi i matematički odbranili titulu pred posljednje kolo i derbi pod Goricom protiv Budućnosti.

Nikola Krstović je u samom finišu prvog dijela donio vođstvo "vukovima". Međutim, Božo Marković je u 58. donio izjednačenje. Od 77. gosti su bili sa igračem manje nakon isključenja Branislava Jankovića, ali Zećani to nijesu mogli iskoristiti.

Goleada je viđena i na Starom Aerodromu gdje je OFK Titograd sa 6:1 deklasirao Mornar. Već u 21. minutu "romantičari" su imali 3:0, pa je do kraja sve bilo rutina.

Važnu pobjedu upisao je i Petrovac koji je u Pljevljima bio bolji od Rudara. Petrovčani su ovom pobjedom gotovo sigurno izbjegli baraž za opstanak, baš kao i Iskra koja je na svom terenu savladala Lovćen, pa će Pljevljaci morati u doigravanje za opstanak u elitnom rangu crnogorskog loptanja.