četvrtak novembar 14

(VIDEO) Sedmica na Vembliju: Najteži poraz Crne Gore u istoriji

by Alen

Posljednji meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo fudbalska reprezentacija Crne Gore igra na Vembliju protiv Engleske.

212 hits

Federer počistio Novaka i ostavio Nadala na prvom mjestu

by Alen

Postoje dani kada vam ništa ne ide od ruke. Baš takav se desio Novaku Đokoviću u trećem kolu Mastersa u Londonu. Đoković nije mogao da se suprotstavi Rodžeru Federeru koji ga…

102 hits

Remi mlade selekcije u Haifi

by Alen

Mlada reprezentacija Crne Gore odigrala je bez golova na gostovanju Izraelu u svom šestom meču u grupi 6 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

97 hits

Šampionska lekcija Rafe: Kada gubiš ne lomiš reket nego zapneš još jače

by Alen

Svakakva čuda je Rafael Nadal pravio u karijeri, zato i jeste jedan od najvećih tenisera svijeta svih vremena, ali o preokretu "sa konopaca" protiv Danila Medvedeva će se još pričati.

228 hits

utorak, 09 jul 2019 21:12

Potop Titograda u Sofiji: CSKA završio posao

cska.bg cska.bg

Bio je CSKA apsolutni favorit, OFK Titograd je u Sofiju otišao kako bi pokušao da parira jakom rivalu, ali nije uspio. "Romantičari" su ubjedljivo izgubili od bugarske ekipe 0:4 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Dvomeč je praktično riješen, ostaje revanš za sedam dana u Podgorici, ali nakon svega viđenog u večerašnjem okršaju teško da Podgoričani imaju čemu da se nadaju. CSKA je jednostavno mnogo, mnogo bolja ekipa. A, prema najavama koje su stizale iz njihovog tabora, završili su posao već u prvom meču, pa mirno čekaju revanš i mogu krenuti sa pripremama za drugo kolo i dvomeč sa Osijekom.

Dominirao je CSKA od prvog minuta na stadionu Bugarske armije. Ekipa Dragoljuba Đuretića se nekako branila, ali je bilo jasno da će teško izdržati u tom ritmu cijeli meč. Prvi gol stigao je u najgorem periodu, završnici prvog dijela. Igrao se 40. minut kada je Rodrigez namjestio loptu na 20-ak metara od gola. Šutirao je po sredini, ali je golman Ivanović očajno reagovao, lopta ga je pogodila u grudi, odbila se u peterac, a na nju natrčao Evandro i pogodio za 1:0.

A, onda potop u samo dva minuta. Karej je u 53. ušao u šesnaesterac, šutirao sa desne strane, Ivanović je ponovo slabo intervenisao, odbio loptu direktno na glavu Fernandeza kojem nije bilo teško da zatrese mrežu i donese domaćinu 2:0. Crnogorski predstavnik je bio žestoko uzdrman, pa je treći gol stigao nepuna dva minuta kasnije. Ponovo je odbrana slabo reagovala, bila je smušena, što je iskoristio Džeferson - 3:0.

Ako je bilo ikakve dileme, ne samo za prvi meč, već i za kompletan dvomeč, ona je otklonjena u 73. minutu. Ivanović je ispucao loptu po zemlji, ona je došla do Malinova koji je iz prve lijepim udarcem poslao u gol.

Za ubjedljiv poraz Titograda koji nije uspio da stvori niti jednu priliku, nijednom nije uputio udarac u okvir gola. A, protiv ovako kvalitetne ekipe kakva je CSKA je premalo i samo je poraz očekivan.

"Romantičari" sa Starog Aerodroma nijesu uspjeli da poprave utisak nakon prošlogodišnje blamaže protiv amatera sa Farskih ostrva. Ostaje revanš u Podgorici gdje će Mirko Raičević i drugovi pokušati da se iskupe i časno se oproste od evropske avanture.

Posljednji put izmijenjeno utorak, 09 jul 2019 21:41