utorak jul 23

Incidenti iz finala se ne smiju ponoviti, biće izbacivanja iz lige

by Alen

Bura u regionalnoj košarci nakon finala plej-ofa između Budućnost Volija i Crvene zvezde se stišala, nekoliko puta je zasijedala Skupština, postignut je dogovor sa jednim od glavnih sponzora, ali i…

82 hits

Od Amersforta do petog Vimbldona - ludo putovanje Novaka Đokovića

by Alen

Prije tačno 13 godina, tada 19-godišnji Novak Đoković osvojio je svoju prvu ATP titulu.

63 hits

Pecova vojska je spremna za još jedno čudo

by Alen

Vrelo fudbalsko ljeto u Nikšiću će večeras okrenuti novu stranicu. Grad čelika i piva spreman je za novu erupciju, a fudbaleri Sutjeske za još jedan blistavi trenutak.

73 hits

Ovaj meč je važan, ali je revanš važniji

by Alen

APOEL je stigao u Nikšić, odradio trening na stadionu kraj Bistrice, a večeras želi da ispiše što bolji rezultat pred revanš u Nikoziji.

91 hits

četvrtak, 11 jul 2019 22:27

Fehervar bez milosti: Pukla petarda pod Goricom

Znali su da su potpuni autsajderi, da nemaju mnogo šansi, a koliko je MOL Fehervar zapravo jak i kvalitetan osjetili su večeras. Mađarski vicešampion nije imao milosti prema Zeti koju je savladao 5:1 pod Goricom i otklonio sve dileme o putniku u drugu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope. Ako ih je uopšte bilo.

MOL Fehervar MOL Fehervar

Publika se nije fino smjestila na tribine našeg najvećeg stadiona, a već je bilo 0:1. Igrao se treći minut kada je Loik Nego zatresao mrežu i najavio goleadu svog tima. Izuzetno slab početak odveo je utakmicu u potpuno drugačijem smjeru, nego što su Dejan Roganović i njegovi izabranici očekivali.

Svega devet minuta kasnije isti igrač je postigao novi gol, da bi kakvu takvu nadu domaćinu vratio Balša Roganović lijepim golom u 17. minutu. Izgledalo je nakon tog pogotka da su se "vukovi" digli nakon početnog šoka, ali onda novi hladan tuš. Ponovo je Nego bio strijelac. Odbrana Zete je slabo reagovala, lopta je došla do napadača MOL Fehervara koji je snažnim udarcem pogodio za 1:3.

Mladi igrači koje vodi Roganović su potpuno psihički pali i nijesu uspjeli da se vrate nakon toga. Gosti su u laganom ritmu čuvali loptu, a kako je vrijeme odmicalo svi na stadionu su čekali da se meč završi. Međutim, u samom finišu stigli su novi golovi. Roland Juhaš je u 86. minutu pogodio glavom za 1:4, dok je konačan rezultat postavio Šabols Hušti fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Revanš meč koji će biti samo formalnost na programu je narednog četvrtka, ali i pored ovog ubjedljivog poraza, sigurno će mladim igračima Zete mnogo značiti za narednu sezonu crnogorskog šampionata.