Ludnica u Salcburgu: Da li će muzika šampiona utihnuti u Mocartovom gradu

Ako bi se nakon magičnih godina Barselone tražio tim čija igra je poput muzike, to bi bez dileme bio Liverpul. "Redsi" se ne zaustavljaju, prošle sezone šesti put su pokorili Evropu, a u Premijer ligi nijesu poraženi "cijelu vječnost".…

23 hits

Johanson: Rusija je bila ekstremno jaka

by Alen

Rukometašice Crne Gore izgubile su jutros od Rusije i tako ostale bez plasmana u polufinale Svjetskog prvenstva.

30 hits

Bulatović: Pustile smo ih da rade šta hoće

by Alen

Crnogorske rukometašice odigrale su odlično prvo poluvrijeme meča protiv Rusije, a razloge poraza treba tražiti u slaboj odbrani u nastavku.

31 hits

Rusija pokazala moć: "Lavice" daleko od polufinala, sa Švedskom za Tokio

by Alen

Sjajan početak, potpuna kontrola utakmice, ali se onda Rusija razletjela i na kraju ubjedljiv poraz.

81 hits

četvrtak, 18 jul 2019 21:38

Rapsodija Simonovića i Drobnjaka: Crna Gora opstala u A diviziji!

Otišli su u Tel Aviv sa jednim cilje i ispunili ga. Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore osigurala je opstanak u A diviziji evropske košarke.

Izabranici Dušana Dubljevića pobijedili su u prvom meču razigravanja za plasman od devetog do 16. mjesta Letoniju 79:62.

Bila je to nevjerovatna predstava Marka Simonovića i Igora Drobnjaka koji su napadački nosili do pobjede, uz defanzivno odličan učinak čitavog tima!

Letonija je mnogo bolje ušla u meč. Velika važnost učinila je da naši ne otvore susret onako kako se očekivalo, pa je letonski tim u prvih pet minuta stvorio veliku prednost koja je iznosila i 12 poena - 17:5.

Ipak brzo se naš sastav pribrao, počeo da igra kako treba, maksimalno da koristi prednosti u reketu i na taj način da kažnjava rivala.

Dvocifren minus je za nekoliko minuta smanjen na dva poena zaostatka poslije deset minuta 20:22. Trojkom Pavla Đurišića stigli smo do vođstva na startu drugog perioda, a najveći višak u prvom poluvremenu bio je nakon pogotka Drobnjaka za dva - 34:26.

Letonija je držala priključak tokom čitave treće četvrtine, a nakon poena sa bacanja Simonovića, naši su u završnici perioda stigli na plus 11 - 57:46.

Letonija je u nekoliko navrata u posljednjem periodu najavila da bi mogla da učini završnicu neizvjesnom, ali su Crnogorci za tri minuta, od 66:59 serijom 13:2 stigli do ubjedljivog trijumfa.

Simonović je meč završio sa 34 poena i 15 skokova za indeks korisnosti 48! Drobnjak takođe fenomenalan 23 poena, veći dio kada se stvarala odlučujuća prednost sredinom posljednjeg perioda. Veliki doprinos stigao je i od Pavla Đurišića koji je ubacio 14 poena.

Sjutra je dan pauze, a naredni meč 20. jula naši košarkaši igraju protiv Ukrajine.