petak avgust 16

Tandem Reala srušio "crvene"

by Alen

Sinoć Francuska, a danas Argentina - košarkaši Crne Gore izgubili su od "gaučosa" 77:85 u drugom meču na pripremnom turniru u Lionu.

59 hits

(VIDEO) Moćni Janis se igrao sa Italijanima

by Alen

Mnogi kao jednog od glavnih favorita za osvajanje medalje na predstojećem prvenstvu vide Grčku, a svi smo se večeras mogli uvjeriti kolika je snaga rivala Crne Gore u grupnoj fazi…

105 hits

(VIDEO) Eksplozija na San Mamesu: Aduric makazicama srušio Barselonu

by Alen

Pojačala se Barselona pred novu sezonu, stigli su Antoan Grizman i Frenki De Jong, ali na startu španske Primere šok - "blaugrana" je izgubila od Atletik Bilbaa na San Mamesu…

107 hits

Kadeti propustili prvu šansu za A diviziju

by Alen

Crnogorski košarkaši igraće za treće mjesto na B prvenstvu Evrope za kadete u Podgorici.

105 hits

utorak, 13 avgust 2019 22:53

Poraz u Belfastu: Kraj evropske avanture za Sutjesku

FK Sutjeska FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske nijesu uspjeli da naprave podvig u Belfastu. Crnogorski šampion izgubio je večeras od Linfilda (3:2) i u drugom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope i tako završila veoma uspješnu evropsku avanturu ovog ljeta.

Nakon svega viđenog u 180 minuta protiv šampiona Sjeverne Irske čini se da izabranici Nikole Rakojevića sve šanse prokockali u Podgorici u prvom meču. Jer, greške koje su se dešavale nijesu smjele u tako bitnom meču.

Međutim, i pored činjenice da su u minusu, Nikšićani su otputovali na Ostrvo sa jasnom željom da upišu dobar rezultat. Slabo je naša ekipa otvorila meč i već je u sedmom minutu minus bio veći. Milar je izveo korner, a Staford zatresao mrežu Vladana Giljena. Bio je to gol koji, ipak, poremetio Sutjesku koja je odmah krenula agresivno. Izjednačenje je stiglo već u 15. minutu kada je pogodio Bojan Božović na asistenciju Damira Kojaševića.

I umjesto da nastavi u istom ritmu, novi hladan tuš za prvaka Crne Gore. Samo tri minuta nakon što je iskusni napadač vratio nadu u prolaz, domaćin je stigao do novog vođstva. Pogodio je Lejveri, nakon velike greške Giljena.

A, onda još jedna teška stvar. Za samo dva minuta Aleksandar Šofranac je dobio dva žuta kartona i u 36. minutu je morao na tuširanje.

Bilo je to poluvrijeme za zaborav za Rakojevićevu četu. Nije Sutjeska imala šta da izgubi, trebala su joj dva gola i bilo je jasno da moraju jurnuti. I bilo je tako. Od samog startu drugog dijela Sutjeska je krenula u ofanzivu, a ona se isplatila u 61. minutu kada je pogodio Božović.

Ali, za potpuni preokret nije bilo šanse. U 76. minutu sjevnula je kontra domaćina koju je pogotkom završio Klark. Bio je to pogodak koji je srušio sve snove Sutjeske, a Linfildu donio istorijski plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope.