petak avgust 16

Tandem Reala srušio "crvene"

by Alen

Sinoć Francuska, a danas Argentina - košarkaši Crne Gore izgubili su od "gaučosa" 77:85 u drugom meču na pripremnom turniru u Lionu.

59 hits

(VIDEO) Moćni Janis se igrao sa Italijanima

by Alen

Mnogi kao jednog od glavnih favorita za osvajanje medalje na predstojećem prvenstvu vide Grčku, a svi smo se večeras mogli uvjeriti kolika je snaga rivala Crne Gore u grupnoj fazi…

111 hits

(VIDEO) Eksplozija na San Mamesu: Aduric makazicama srušio Barselonu

by Alen

Pojačala se Barselona pred novu sezonu, stigli su Antoan Grizman i Frenki De Jong, ali na startu španske Primere šok - "blaugrana" je izgubila od Atletik Bilbaa na San Mamesu…

113 hits

Kadeti propustili prvu šansu za A diviziju

by Alen

Crnogorski košarkaši igraće za treće mjesto na B prvenstvu Evrope za kadete u Podgorici.

111 hits

utorak, 13 avgust 2019 23:10

Luda noć i heroj Borjan: Zvezda u plej-ofu kvalifikacija za LŠ

Neviđeno, nezaboravno, ludo. Kakav meč na Parken stadionu i kakav povratak Crvene zvezde iz mrtvih. "Crveno-bijeli" savladali su Kopenhagen nakon 120 minuta i čak 22 izvedena penala i plasirala se u plej-of za Ligu šampiona gdje će igrati protiv Jang Bojska.

Nakon 1:1 u Beogradu, isti rezultat je bio večeras nakon 90. minuta. Ričmond Boaći je već u 17. minutu donio Zvezdi 0:1, ali je u 45. izjednačio Ndoje. A, onda je u 54. minutu Milunović zaradio crveni karton. Izdržala je ekipa Vladana Milojevića do isteka regularnog dijela, pa i u produžecima.

Heroj u penal ruletu bio je Borjan koji je odbranio tri jedanaesterca i pogodio jedan. Jedan je odrbanio kada je Kopenhagen imali meč loptu i kada je Ndoje šutirao za pobjedu. Poslije 22 izvedena udarca sa bijele tačke - kojoj više odgovara opis crne - Borjan je odbranio penal Vindu i Zvezda je sa 7:6 u penalima stavila tačku na ovaj dramatičan dvomeč.

Tokom penala situacija se mijenjala nakon svakog šuta. Mnogo puta je djelovalo da je šampion Srbije izgubljen, ali su Borjan i promašaji domaćina vraćali Zvezdu u život. Sve do pomenutog 22. penala kada je sjajni Borjan zaustavio treći penal Vinda (pogodio jednom u Beogradu i jednom u večerašnjoj seriji).