petak avgust 23

Crna Gora ubjedljiva protiv Irana

by Alen

Pobjeda protiv Asvela u trening meču, tri poraza na turniru u Lionu od Francuske, Argentine i Brazila uz dobre igre u sva tri meča, a onda pobjeda.

152 hits

Mitrović: Iran je skroman protivnik, lijepo je kad se upiše pobjeda

by Alen

Košarkaška reprezentacija Crne Gore upisala je prvu pobjedu tokom priprema za istorijski nastup na Svjetskom prvenstvu.

154 hits

Ivanović i Radović nakon Irana: Dobra provjera

by Alen

Košarkaši Crne Gore ispunili su cilj nakon dolaska u Kinu. Nakon napornog puta upisali su pobjedu u prvom meču pripremnog turnira.

144 hits

Hobson nakon pet dana napustio Mornar

by Alen

18. avgust - Darington Hobson stigao je u Bar i pridružio se pripremama Mornara. 23. avgust - Darington Hobson napustio je Bar.

364 hits

srijeda, 14 avgust 2019 20:57

Plavi maksimalni, Grbić ispunio dječački san

U laganom ritmu, mnogo lakše nego u prethodnom kolu protiv Podgorice, fudbaleri Budućnosti upisali su novu pobjedu. Treća runda Telekom 1. CFL donijela je trijumf "plavih" u gradskom derbiju protiv Koma.

Odigrali su izabranici Branka Brnovića još jedan prilično siguran meč, iako je samo na momente Kom zaprijetio. A, da će ovo biti lijepo veče na stadionu pod Goricom najavljeno je već u desetom minutu. Kako to obično biva kada je Budućnost u pitanju od starta je viđen juriš na gol rivala. U tom desetom minutu Petar Grbić je sjajno prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, odigrao povratnu loptu do Mihaila Perovića kojem nije bilo teško da zatrese mrežu za 1:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor, iako su gosti u par navrata imali dobre kontre, ali nijesu bili dovoljno koncentrisani.

image00003 copy copy copy

A, onda drugi dio i novi rani gol. Ovog puta koji će jedan igrač dugo pamtiti. U pitanju je Grbić koji je konačno ispunio dječačke snove. Momak koji je rođen na 50-ak metara od stadiona, koji toliko voli Budućnost je iskoristio jedan od brojnih sjajnih centaršuteva Miloša Vučića, poklonio se i pogodio glavom za 2:0. Stisnute šake, podignute ruke ka Varvarima, a onda ljubljenje grba. Kao još jedna potvrda koliko voli svoj klub.

image00005

Taj drugi gol kao da je uspavao domaćina. Nešto lošiji period u igri Budućnosti Kom je iskoristio u 70. minutu. Vlahović je ubacio iz kornera na prvu stativu, a Orlandić majstorskim potezom petom smanjio na 1:2. Imali su gosti nekoliko poluprilika i nakon gola, ali je tačku na i stavio Ivanović. Sjajno je povukao, odigrao do Mijića koji ga je odlično sačekao i dao loptu u prostor. Sjajno krilo Budućnost je lijepo plasirao loptu za 3:1 i kraj meča.

Nakon tri gola Budućnost je maksimalna sa devet bodova, pet više od Sutjeske koja ima meč manje.

Na otvaranju današnjeg programa Grbalj i Podgorica su remizirali u Radanovićima.