Debi Faruka Hadžibegića protiv Mađarske je proširio roster, vratio donekle poluljano samopouzdanje, pokazao da Crna Gora može...

100 hits

(VIDEO) Pobjeda koja (ni)je utjeha

by Alen

Viđeni su kao glavni kandidati za titulu, ali su danas morali igrati meč u razigravanju od petog do osmog mjesta. A, slavila je Srbija.

902 hits

Deset minuta za sva vremena

by Alen

Nevjerovatnu prvu četvrtinu odigrali su košarkaši Srbije protiv selekcije SAD u meču za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini.

1045 hits

Ulcinj bez prvoligaške košarke: Finansije kroje sudbinu kluba

by Alen

Crnogorska košarkaška realnost nije svijetla. Prošle godine je Teodo odustao od učešća u Erste ligi, a pred novu sezonu domaći šampionat ostao je bez još jednog kluba.

101 hits

utorak, 10 septembar 2019 19:35

(VIDEO) Tri gola i kraj nade o EP

Filip Filipović Filip Filipović

Fudbalska reprezentacija Crne Gore u jubilarnom 100. meču večeras (20.45h) pod Goricom dočekuje Češku u krucijalnom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

KRAJ (0:2) - Četvrti meč protiv Češke, četvrti poraz i ponovo bez postignutog gola. Fudbaleri Crne Gore izgubili su od Češke u najvažnijem meču u kvalifikacijama i tako ostali bez šansi da se domognu drugog mjesta koje vodi na Evropsko prvenstvo. Još jedan ciklus je izgubljen, Faruk Hadžibegić u svom prvom takmičarskom meču nije uspio da promijeni ništa, iako je protiv Mađarske u kontrolnom meču izgledalo kao da će novi početak biti uspješan.

Sve ono što smo imali protiv Mađara, večeras ga nije bilo. Napad preslab, bezopasan uz samo dvije dobre prilike. Premalo je za meč ovakve važnosti. Tokom većine duela "hrabri sokoli" su bili u podređenom položaju. Česi su od samog početka preuzeli kontrolu na terenu i ređali su se njihovi napadi. Međutim, u prvom dijelu nijesu uspijevali da ozbiljnije zaprijete Petkoviću. Na drugoj strani Crna Gora se probudila tek pred kraj prvih 45 minuta. Prvo je Hočko uhvatio dobar volej nakon centaršuta Marušića, a potom i Mugoša nakon dobrog solo prodora. U obje prilike intervenisao je Vaclik.

Sve ono što nijesu iskoristli u prvom, iskoristili su u drugom dijelu.

Već nakon devet minuta Češka je povela. Jankto je centrirao sa desne strane, a Suček postavio glavu za 0:1. Bio je to početak kraja u ovom meču. Sa jednim napadačem, veznim redom koji nije izgradio nijednu akciju, te odbranu koja nije imala dvojicu standardnih štopera. Četiri minuta kasnije - 0:2. Jankto je izveo korner, lopta je proletjela preko igrača, ali je sačekao Masopust na ivici šesnaesterca i lijevom nogom je savladao Petkovića.

Sve je već tada bilo jasno. Crna Gora je potpuno pala nakon toga. I fizički i psihički. Nije Crna Gora stvorila nijednu dobru šansu, a do posljednjeg sudijskog zvižduka primila je još jedan - Hočko je u posljednjim trenucima srušila Krala u šesnaestercu, a precizan sa bijele tačke bio je Darida.

94. minut - GOL - Darida je bio precizan sa bijele tačke i donosi Češkoj velikih 0:3.

93. minuta - Penal za Češku. Faul Hočka nad Kralom.

Igraće se još četiri minuta.

82. minut - Još jedan šut Boljevića, ali ponovo brani Vaclik.

image00003

76. minut - Izlazi strijelac drugog gola - Masopusta mijenja Kopic.

Još 15 minuta do kraja. Nakon svega viđenog, pitanje je da li Crna Gora može do gola, a kamoli nečeg većeg.

74. minut - Marušić zbog prigovora dobija žuti karton.

73. minut - Dvostruka izmjena, pokušaće Hadžibegić da napadne u posljednjih 15-ak minuta. Umjesto Radunovića ušao je Bećiraj, dok je Kosovića zamijenio Savićević.

69. minut - Gruba igra Borila, ali sudija nije vidio. Jako je lijevi bek Češke udario laktom Kosovića koji je nekoliko sekundi proveo na terenu.

68. minut - Izmjena u Crnoj Gori. Umjesto Vukčevića ulazi Bakić. Tomašević je preuzeo kapitensku traku.

Osim igrača na terenu, pala je i publika.

A, u Sautemptonu pravi spektakl - 5:3. Murići iz penala smanjuje zaostatak Kosova.

58. minut - GOL - U dva minuta dva gola Češke. Ponovo nakon prekida. Jankto je centrirao, lopta je na ivici šesnaesterca došla do Masopusta koji je odlično pogodio za 0:2. Teška situacija za "hrabre sokole", veliku prednost imaju gosti.

54. minut - GOL - Vodi Češka pod Goricom. Centrirao je Jankto sa desne strane, a Suček skrenuo loptu u gol.

Kosovo je smanjilo na Ostrvu, pogodio je Beriša - 5:2.

Dobro je Crna Gora otvorila drugi dio. Dvije opasne situacije ispred gola, ali je intervenisala odbrana Češke. Prvo je Vešović slabo pronašao Mugoša, a onda je Boljevićev centaršut završio u rukama golmana češke selekcije.

Prva promjena u selekciji Češke. Suhi je izašao, ušao je Brabec.

image00001

Počelo je drugo poluvrijeme. Crna Gora ima još 45 minuta da upiše pobjedu kojom će ostati u trci za plasman na EURO 2020.

U međuvremenu Engleska je stigla i do 5:1. U dva minuta Sančo je potpisao dva gola. Kosovu prijeti potop u Sautemptonu, uprkos vođstvu iz prvog minuta.

POLUVRIJEME - Pauza u pravom trenutku. Nakon nekoliko sjajnih prilika Čeha, te prečke Darida turski sudija svira kraj prvog poluvremena. Mnogo bolja igra Češke, Crna Gora se na momente probudila. Zaprijetili smo preko Hočka, Mugoše i Radunovića, ali mreže miruju nakon prvih 45 minuta pod Goricom.

45. minut - Bomba Daride, ali prečka. Vrhovima prstiju dirao je Petković.

image00007 copy

44. minut - Ponovo slična situacija ispred gola Petkovića nakon prekida. Skakutala je lopta po petercu, ali gosti na svu sreću nijesu uspjeli da je uguraju u mrežu. Svemu je prethodila intervencija Petkovića nakon pokušaja Jankta.

Engleska polako lomi Kosovo. Nakon autogola Vojvode "albion" vodi 3:1.

38. minut - Sada prilika za Češku. Suček je nakon kornera ostao sam u šesnaestercu, ali je glavom šutirao pored gola.

34. minut - Probudila se Crna Gora, probudio se cijeli stadion pod Goricom. Dvije prilike u minutu. Prvo je Radunović sjajno prošao kroz cijelu polovinu Češke, namjestio loptu na lijevu nogu, ali je izblokiran. Baš kao i šut Boljevića svega nekoliko sekundi kasnije.

32. minut - Još jedna prilika za Crnu Goru. Sam je sve napravio Mugoša, oslobodio se čuvara, šutirao, ali je odbranio Vaclik.

22. minut - Kakva šansa za Crnu Goru. Marušić je ubacio sa desne strane, a Hočko maestralno uhvatio volej. Međutim, nevjerovatna intervencija Vaclika. NNajbolja prilika za "hrabre sokole". Da li je ovo najava buđenja?

Vodi Engleska protiv Kosova, pogađa Kejn.

Na tribinama je prisutno više skoro sedam hiljada navijača.

Prvih 13 minuta protiču u znaku gostiju koji žestoko napadaju. Na drugoj strani Crna Gora nikako ne uspijeva da se poveže i izađe na polovinu rivala.

Ređaju se opasni napadi Češke, sijevaju šutevi, ali odbrana nekako uspijeva da blokira.

Englezi su vrlo brzo stigli do izjednačenja, strijelac je Sterling.

8. minut - Opasnost ispred gola Petkovića. Nakon centaršuta, stvorila se gužva u šesnaestercu, ali je lopta otišla pored gola. Kombinovali su Suček i Šik.

Šok u Sautemptonu. Kosovo golom Beriše u prvom minutu vodi protiv Engleske. U Podgorici mirni uvodni minuta.

Počeo je meč.

Ekipe su izašle na zagrijavanju. Tribine stadiona su skoro prazne, a u boksu na južnoj strani smješteni su navijači Češke. Prema najavama trebalo bi da ih bude oko 400.

U tri prethodna meča protiv večerašnjeg rivala Crna Gora je upisala sva tri poraza, a nije uspjela da postigne ni gol. U baražu za EURO 2012 bilo 0:2 u Pragu i 0:1 u Podgorici, dok je u junu ove godine u kvalifikacijama bilo 0:3 u Olomucu.

Za 12 godina Crna Gora je odigrala 99 mečeva, a OVDJE možete čitati o učinku dosadašnjih selektora.

Na drugoj strani: Vaclik, Kufal, Čelustka, Suhi, Boril; Darida, Suček; Masopust, Kral, Jankto; Šik.

Faruk Hadžibegić je imao problema pri sastavljanju tima, jer nije mogao da računa na Stefana Savića, a ni Marko Simić se nije oporavio od povrede. Iskusni stručnjak se odlučio na sljedećih 11: Petković; Radunović, Tomašević, Lagator, Marušić; Vukčević, Hočko; Vešović, Kosović, Boljević; Mugoša.

U istoj grupi večeras igraju dvije neporažene ekipe u grupi A - Engleska i Kosovo.