srijeda oktobar 16

Bostik srušio "Moraču": Treći poraz Budućnosti nakon kojeg je druga faza predaleko

by Alen

Daleko slabija partija nego u Beogradu, očajni šut sa distance, mnogo problema u napadu i na kraju treći poraz. Poraz nakon kojeg je plasman u drugu fazu sada još dalje.

122 hits

Bili smo kao hipnotisani, ne smijemo "žrtvovati" Evrokup i igrati se sa renomeom kluba

by Alen

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su i treći poraz u Evrokupu i tako dodatno otežali put u Top 16 fazu. Što je bio jedan od glavnih ciljeva kluba pred novu sezonu.

133 hits

Hadžibegićevo traženje i put ka evropskoj margini

by Alen

"Hrabri sokolovi" će kvalifikacije za revolucionarno Evropsko prvenstvo 2020. godine završiti bez pobjede, tako će ispisati najlošije kvalifikacije u istoriji malene balkanske ljepotice.

216 hits

Protesti u Kataloniji premještaju El Klasiko

by Alen

Kada se politika umiješa, sport ispašta. Mnogo je primjera toga bilo do sada, a posljednji stiže iz Španije.

199 hits

srijeda, 09 oktobar 2019 21:14

Drugi poraz Budućnosti: Trento utišao "Moraču", plavi bez snage za dva preokreta

Od prve sekunde su jurili prednost, u jednom navratu stigli do preokreta, ali do drugog nijesu mogli. Košarkaši Budućnost Volija izgubili su večeras u "Morači" od Trenta (68:77) u drugom kolu Evrokupa.

Izabranici Slobodana Subotića odigrali su još jedan meč toplo-hladno, sa mnogo padova u igri, a sa druge strane dobrih stvari. Međutim, one se moraju popraviti kako bi trajale cijelu utakmicu, a ne nekoliko minuta.

Prvo poluvrijeme bilo je veoma loše. Trento je od prve sekunde kontrolisao ritam, probijao odbranu koja ponovo nije bila na zadovoljavajućem nivou. Imao je bolje procente šuta, koristio je sve što mu se nudilo, baš kao Zadar u nedjelju na istom mjestu. Naročito raspložen bio je Blekmon koji je radio šta je htio (13 od 23 poena u prvoj četvrtini.

bud03

Ništa se nije promijenilo ni u drugoj dionici. Kontrolisali su Italijani situaciju na parketu, bili su mirni u napadu, dok je na drugoj strani bilo problema. Na veliki odmor Trento je otišao sa +9 (34:43). Bilo je jasno da se u nastavku nešto mora promijeniti.

I promijenilo se, baš kao protiv Zadra. Mnogo bolje, agresivnije, tečnije, sa odličnim rješenjima zaigrala je ekipa Slobodana Subotića. Kako se razlika smanjivala, tako se budila i publika na tribinama koje su bile slabo popunjene. Topili su „plavi“ prednost, potrošili mnogo energije. Prvo su izjednačili na 52:52, a onda stigli i do potpunog preokreta – 57:56. Precizan je bio Džastin Kobs koji je pogodio sva tri slobodna bacanja. Tu četvrtinu Budućnost je dobila 25:13.

bud04

Ogromna energija koju su uložili u stizanje minusa dovela je do umora i nešto lošijeg početka odlučujućih deset minuta. Trento je ovaj period otvorio serijom 6:0, a Budućnost je skoro četiri minuta bila bez koša (59:62).

Crne minuta prekinuo je Džastin Kobs sjajnim solo prodorom, ali je odmah na drugoj strani King pogodio trojku i vratio +4.

Slaba igra u napadu nastavila se. Budućnost nikako nije uspijevala da pronađe pravi ritam, a podatak da su za više od pet minuta postigli svega dva poena najbolje govori koliko su Bamford i drugovi imali problema u ofanzivnom dijelu. Na drugoj strani Trento je bio koncentrisan i miran u napadu, a u odbrani agresivan na ivici faula.

Da je drugi poraz blizu najavio je Keli na četiri minuta prije kraja kada je pogodio za 61:69. Obzirom na to kako je Budućnost igrala u posljednjoj četvrtini bilo je teško za očekivati da se može vratiti. Ali, smogli su snage "plavi" i na 1:52 do kraja stigli na 65:69, nakon poena Hasana Martina iz odbojke, a za erupciju u "Morači" pobrinuo se nevjerovatni Danilo Nikolić trojkom za 68:69 na 1:02 do kraja.

Odmah u sljedećem napadu, kada je izgledalo da je Budućnost sve zatvorila udvajanjem Đentilea, lopta je stigla do Kinga koji je četvrtom trojkom vratio +4 (68:72). Odmah je Subotić zatražio tajm-aut, a nakon njega izgubljena lopta Bamforda i zakucavanje Kelija koje je prelomilo meč.

Drugi poraz u nedjelju dana u Evrokupu. Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Kobs sa 19, Danilo Nikolić je ubacio 13, Bamford 11, a deset Martin. Na drugoj strani 19 koševa Blekmona, po 15 Kinga i Kelija, te 11 Noksa.

Posljednji put izmijenjeno srijeda, 09 oktobar 2019 21:30