Novi skandal sa utajom poreza, ovog puta u glavnoj ulozi Mirko Vučinić.

99 hits

Novi dan za vraćanje dugova

by Alen

Prije sedam dana, kada se činilo da su otpisani, košarkaši Budućnosti savladali su Trento u gostima i osvetili mu se za poraz u "Morači". Večeras "plave" očekuje još jedno gostovanje, protiv još jednog tima koji je…

93 hits

U zlatnom gradu se krije prvi evropski trijumf

by Alen

Sezona od koje se na startu mnogo očekivalo nije krenula kako su planirali u Baru, ali dok u ABA ligi košarkaši Mornara polako ispravljaju nešto lošiji start, pobjeda u Evropi još se čeka...

91 hits

Murinjo novi trener Totenhema

by Alen

Totenhem je sinoć prekinuo saradnju sa Maurisiom Poketinom, a svega par sati kasnije promovisan je novi trener. U pitanju je - Žoze Murinjo.

101 hits

subota, 19 oktobar 2019 16:47

Budućnost je novi lider: "Plavi" sigurni protiv Koma, Iskra srušila Sutjesku

Filip Filipović Filip Filipović

Fudbaleri Budućnosti su ponovo lideri Telekom 1. CFL. "Plavi" su danas na Zlatici savladali Kom (3:2), a onda dočekali kiks Sutjeske. Odnosno još jednu fenomenalnu partiju Iskre koja je savladala aktuelnog šampiona na Starom Aerodromu (2:0).

Krenimo od Budućnosti. Igor Ivanović i drugovi su u uzbudljivom meču savladali gradskog rivala. Upravo je Ivanović doveo goste do prednosti u 17. minutu, ali je Sava Gardašević na startu drugog dijela, u 48, izjednačio. Draško Božović je donio novu prednost Budućnosti samo pet minuta kasnije, a trijumf je potvrdio Dejan Zarubica u 85. Do kraja, Vuk Orlandić je uspio samo da smanji zaostatak. Bila je ovo osma pobjeda novog lider crnogorskog šampionata.

A, Iskra nastavlja sa sjajnim partijama- Četa Aleksandra Nedovića je u 12. rundi srušila Sutjesku (2:0). Bila je ovo tek treća pobjeda Danilovgrađana protiv Nikšićana u klupskoj istoriji. Ovim trijumfom Iskra se izjednačila sa ekipom Nikole Rakojevića na drugom mjestu sa 24 boda. Oba gola za formalnog domaćina na Starom Aerodromu postigao je Milan Đurišić.

Uprkos brojnim problemima uoči sezone, Rudar nastavlja sa pobjedama. Pljevljaci su na svom terenu savladali OFK Titograd (3:1). Saša Ivanović je postigao autogol u šestom minutu, a trijumf su potvrdili Vule Vujači u 32. i 70. minutu.

U Golubovcima su remizirali Zeta i Petrovac.