Novi skandal sa utajom poreza, ovog puta u glavnoj ulozi Mirko Vučinić.

69 hits

Novi dan za vraćanje dugova

by Alen

Prije sedam dana, kada se činilo da su otpisani, košarkaši Budućnosti savladali su Trento u gostima i osvetili mu se za poraz u "Morači". Večeras "plave" očekuje još jedno gostovanje, protiv još jednog tima koji je…

85 hits

U zlatnom gradu se krije prvi evropski trijumf

by Alen

Sezona od koje se na startu mnogo očekivalo nije krenula kako su planirali u Baru, ali dok u ABA ligi košarkaši Mornara polako ispravljaju nešto lošiji start, pobjeda u Evropi još se čeka...

81 hits

Murinjo novi trener Totenhema

by Alen

Totenhem je sinoć prekinuo saradnju sa Maurisiom Poketinom, a svega par sati kasnije promovisan je novi trener. U pitanju je - Žoze Murinjo.

92 hits

subota, 19 oktobar 2019 20:34

Odbrana srušila i Valčeu: "Plave" slavile u "Morači"

ŽRK Budućnost ŽRK Budućnost

Poraz od Bresta na startu Lige šampiona u "Morači" je bio samo loš dan. Poslije slavlja na gostovanju u Njemačkoj, stigao je i prvi trijumf pred domaćom publikom.

Rukometašice Budućnost savladale su večeras Ramniku Valčeu (23:19) u trećem kolu grupne faze najboljeg evropskog takmičenja. I još jednom se potvrdilo. Kada izabranice Dragana Adžića igraju odbranu kako treba onda je većina ekipa nemoćna.

Odigrale su "plave" sjajan meč, bile na visokom nivou tokom svih 60 minuta, a meč su prelomile početkom drugog poluvremena.

Meč u podgoričkoj dvorani bio je izjednačen sve do 21. minuta kada je crnogorski šampion serijom 4:0 zaključio prvo poluvrijeme - 13:10.

Gošće iz Rumunije su bile u igri do 37. minuta kada je Budućnost imala +2 (16:14). Međutim, sjajnom igrom u oba pravca Jovanka Radičević i drugarice su serijom 5.0 stigle do ubjedljive prednosti. Meč su mirno privele meč kraju za drugi trijumf u Ligi šampiona.

Radičević je bila najefikasnija u redovima Budućnosti sa 13 golova, a odlična na golu bila je i Marina Rajčić sa 14 odbrana. U drugom susretu iste grupe, Brest je sa 35:32 savladao Bitighajm i ostao na liderskoj poziciji.

BUDUĆNOST - VALČEA 23:19 (13:10)

PODGORICA - Dvorana: SC "Morača". Gledalaca: 1.200. Sudije: Kristijansen i Hesedal (Danska). Sedmerci: Budućnost 6 (6), Valčea 5 (4). Isključenja: Budućnost 10, Valčea 4 minuta. Crveni karton: Fernandes (Ramniku Valčea) u 40. minutu.

BUDUĆNOST: Rajčić (14 odbrana i sedmerac), Babović, Sando (jedna odbrana), Radičević 13 (6), Konatar, Jauković 2, Pletikosić, Vujović, Lazović 3, Godeč, Premović, Brnović 2, Bulatović, Ramusović 1, Mehmedović 2, Raičević.

VALČEA: Ćuka, Dumanska (četiri odbrane), Batinović (pet odbrana), Da Silva 2, Elgaui 3, Adespi, Lopes 3, Nergord 4 (3), Florika 1, Glibko 1 (1), Fernandes 1, Zamfiresku, Liščević 2, Badea, Savu, Gonsales 2.

Posljednji put izmijenjeno subota, 19 oktobar 2019 20:48