srijeda novembar 20

Novi dan za vraćanje dugova

by Alen

Prije sedam dana, kada se činilo da su otpisani, košarkaši Budućnosti savladali su Trento u gostima i osvetili mu se za poraz u "Morači". Večeras "plave" očekuje još jedno gostovanje, protiv još jednog tima koji je…

41 hits

U zlatnom gradu se krije prvi evropski trijumf

by Alen

Sezona od koje se na startu mnogo očekivalo nije krenula kako su planirali u Baru, ali dok u ABA ligi košarkaši Mornara polako ispravljaju nešto lošiji start, pobjeda u Evropi još se čeka...

34 hits

Murinjo novi trener Totenhema

by Alen

Totenhem je sinoć prekinuo saradnju sa Maurisiom Poketinom, a svega par sati kasnije promovisan je novi trener. U pitanju je - Žoze Murinjo.

43 hits

utorak novembar 19

Ivona Pavićević ne putuje u Japan zbog rumunskog doping skandala

by Alen

Doping skandal u Rumuniji zahvatio je i Crnu Goru.

209 hits

nedjelja, 10 novembar 2019 16:49

Đoković počistio Beretinija

Novak Đoković ostvario je pobjedu na startu Završnog mastersa u Londonu.

Drugi teniser planete je za nešto više od sat vremena sa 6:2, 6:1 savladao Matea Beretinija. Đoković je od starta meča najavio da je potpuno spreman da posao završi u najkraćem roku, pa je prvi gem osvojio bez izgubljenog poena. Već u svom prvom servis-gemu Italijan se suočio sa problemima, ali je spriječio protivnika da stigne do brejk-šanse.

Doskorašnji prvi teniser svijeta je u šestom gemu uspio da slomi otpor protivnika i povede sa 4:2, a do kraja nije Beretiniju dozvolio šansu da se vrati u set i realizovao je prvu šansu da povede sa 1:0. Đoković je u sljedeći set preneo energiju iz prvog, pa je ukupno povezao osam osvojenih gemova.

Ipak, Beretini je pokazao "znakove života" u petom gemu, kada je ostvario brejk, ali ga u sljedećem nije potvrdio, pa je Novak dobio priliku da u sedmom gemu drugog seta zatvori meč.

To je i uspio, iako je protivnik osvojio prvi poen u gemu, uslijedila su četiri vezana koja su srpskom igraču donijela prvi trijumf u Londonu.