ponedjeljak decembar 16

Najbolji strijelac ABA lige stiže u Mornar?

by Alen

Primorska je apsolutni hit dosadašnjeg dijela sezone u ABA ligi. Tim iz Kopra je sjajnu seriju nastavio jučerašnjom pobjedom protiv Igokee, ali prema informacijama koje stižu iz Slovenije, sjajni rezultati neće dugo trajati.

76 hits

SUPERDERBIJI: Siti i Pep na Real, šampion protiv Atletika, Čelsi na Bajern

by Alen

Prva eliminaciona runda Lige šampiona za sezonu 2019-20 donosi superokršaje.

48 hits

Pogledajte parove šesnaestine finala Lige Evrope

by Alen

Poslije Lige šampiona saznali smo i parove prve nokaut faze Lige Evrope. Na žrijebu u Nionu izvučeno je nekoliko veoma zanimljivih utakmica u šesnaestini finala drugog po jačini evropskog takmičenja.

18 hits

Naše jedinstvo nas vraća u Japan

by Alen

Neprelazna u odbrani, hrabra i praktično bez greške u napadu, sa stavom kao da iza sebe već ima mnogo velikih takmičenja.

53 hits

četvrtak, 14 novembar 2019 19:38

(VIDEO) Sedmica na Vembliju: Najteži poraz Crne Gore u istoriji

Posljednji meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo fudbalska reprezentacija Crne Gore igra na Vembliju protiv Engleske.

KRAJ MEČA - Peti poraz fudbalske reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Najteži poraz u istoriji. Engleska je sedmicom protiv "hrabrih sokola" proslavila jubilej, 1.000. meč u istoriji, ali i plasman na deseti šampionat Starog kontinenta.

Šta napisati za utakmica koja se završi ovim rezultatom. Potpuni mrak naše selekcije koja je ponovo razočarala. Nije se očekivalo ništa, daleko od toga, ali očekivala se borba, motiv, energija. Ništa od toga nije bilo. Faruk Hadžibegić ponovo nije uspio da razdrma ekipu.

Crna Gora još jednom nije imala ideju, još jednom djelovala je kao amaterska selekcija (nije daleko od tog nivoa), naročito u odbrani. Tako su Engleski četiri od sedam golova dali unutar desetak metara. To su stvari koje se ponavljaju, a radi se o početničkim greškama.

Ovaj poraz je još jedan dokaz da je crnogorski fudbal dotakao dno, a svjetlost se ne vidi. Nakon debakla ostaje da se vidi da li će i ko preuzeti odgovornost. Nešto se mora mijenjati, to je neminovnost.

84. minut - Evo i sedmog gola za "gordi Albion". Sančo je odlično ubacio, a Ejbraham proturio loptu kroz noge Mijatovića.

74. minut - Boljević mijenja Hakšabanovića.

70. minut - Gomes je ušao, Maunt završio nastup.

66. minut - 6:0 - Autogol Šofranca.

65. minut - Janković umjesto Jovovića.

56. minut - Dvostruka izmjena u Engleskoj. Čembrlejn i Kejn izlaze, ulaze Medison i Ejbraham.

cg 1 copy

55. minut - Tresla se mreža Crne Gore, ali je Maunt bio u ofsajdu. Arnold je ubacio sa desne strane, Kejn šutirao, Mijatović odbranio, a Maunt natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Počelo je drugo poluvrijeme. Raspopović je zamijenio Radunović.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA (0:5) - Katastrofalni prvi dio. Rezultat govori za sebe, suvišno je bilo šta dodati.

40. minut - Ostao je Bećiraj sam na Pikfordu, šutirao je spoljnom, ali je Pikford zaustavio njegov pokušaj.

37. minut - 5:0. Het-trik Kejna. Arnold je ubacio, a Kejn na pet metara od gola mirno primio loptu i savladao Mijatovića.

kejn s

33. minut - Koškanje Vešovića i Rašforda, sudija pokazuje žuti karton obojici.

31. minut - Mijatović upisuje još jednu intervenciju. Rašford je nakon gužve u petercu pokušao petom, ali je naš čuvar mreže dobro intervenisao.

30. minut - Engleska vodi 4:0. Crnoj Gori prijeti katastrofa na Vembliju. Mijatović je odlično odbranio Megvajeru, ali je lopta došla do Rašforda koji je pogodio pored trojice igrača Crne Gore.

27. minut - Najbolja prilika za Crnu Goru. Hakšabanović je centrirao iz kornera, a Simić sjajno šutirao glavom sa skoro deset metara. Međutim, Pikford je upisao nevjerovatnu intervenciju.

24. minut - 0:3. Ponovo prekid i ponovo primljeni gol. Odbrana Crne Gore je na amaterskom nivou. Čilvel je upisao treću asistenciju. Lijevi bek Lestera je centrirao iz kornera, a Kejn je ostao sam kao na treningu i rutinski je pogodio, drugi put večeras.

18. minut - 0:2. Čilvel je centrirao, a Kejn rutinski pored cijele odbrane glavom povećao prednost Engleske. Očajno djeluje odbrana Crne Gore u prvih 20-ak minuta.

17. minut - Odličan Mijatović. Vukčević je na sredini izgubio loptu, Rašford je pretrčao dva igrača, ali je čuvar mreže Levskog odlično intervenisao.

12. minut - Nova velika šansa za domaćina, ali Mijatović zaustavlja šut Kejna.

11. minut - GOL - Vodi Engleska. Čilvel je poslao dijagonalu na desnu stranu, Radunović nije se ni potrudio da skoči, lopta je došla do Čebmbrlejna koji je raspalio po lopti i savladao Mijatovića.

5. minut - Prva opasnost ispred gola Mijatovića, Sančo je ubacio za Kejna, ali mu je Šofranac skinuo loptu s noge.

2. minut - Prvi korner za Crnu Goru, pokušaj Bećiraja blokiran.