subota decembar 14

Serija je završena u Železniku: FMP otkinuo plava krila

by Alen

Svakoj seriji dođe kraj, pa je tako došao i ono košarkaša Budućnost Volija. Osam vezanih pobjeda upisali su "plavi", bili su u žestokom naletu, rušili su sve pred sobom, ali…

159 hits

Mijović: Bili smo mekani, ovaj poraz može da nas otrijezni

by Alen

Osam vezanih pobjeda, a onda poraz u Železniku. Košarkaši Budućnost Volija izgubili su večeras od FMP-a (79:89) u 11. rundi ABA lige.

137 hits

Mornar se poigravao sa Megom

by Alen

Ubjedljiva partija od prvog minuta, bez ikakvih problema za četvrti vezani trijumf. Košarkaši Mornara deklasirali su Mega Bemax (85:68) u 11. rundi ABA lige.

138 hits

Pavićević: Uspon forme je evidentan

by Alen

Košarkaši Mornara savladali su večeras u "Topolici" Mega Bemax u 11. rundi ABA lige.

131 hits

četvrtak, 14 novembar 2019 22:55

Federer počistio Novaka i ostavio Nadala na prvom mjestu

Postoje dani kada vam ništa ne ide od ruke. Baš takav se desio Novaku Đokoviću u trećem kolu Mastersa u Londonu. Đoković nije mogao da se suprotstavi Rodžeru Federeru koji ga je počistio u O2 areni – 2:0 (6:4 6:3).

Ovim porazom Đoković je ostao bez polufinala Mastersa, ali i definitivno bez prvog mjesta na ATP listi na kraju takmičarske godine. Rafael Nadal bez obzira na ishod sjutrašnjeg meča ostaće broj 1.

Švajcarac je još jednom dokazao da su za njega godine samo broj.  Iskoristio je brejk loptu u trećem gemu prvog seta i dobio na samopouzdanju. Bio je to momentat koji je, ispostaviće se, odlučio protivnika. Govor Đokovićevog tijela nije pokazivao da može da dođe do tako tipičnih preokreta kada su u pitanju Novakovi mečevi. Rodžeru je bilo potrebno samo 35 minuta da dobije prvi set.

Loše je Đoković počeo i drugi. Ali je spasio brejk loptu. Držao se u životu. U četvrtom gemu drugog seta Đoković je prvi put stigao do brejk lopte, ali je Federer nevjerovatnim forhendom uspio da se odbrani. Peti gem bio je ključan za Federera, pošto je još jednom napravio brejk na meču. I nakon što je drugi put oduzeo servis rivalu Rodžer je nastavio sa sigurnom igrom i mirno održavao prednost. Iskoristio je prvu meč loptu...