Stari rivali, superteškaši evropskog vaterpola, ponovo u klinču - nikada u ljepšem ambijentu.

58 hits

Draškov san, pet i po godina kasnije

by Alen

Budimpešta, ljeto 2014. Sve je bilo spremno za veliko finale Evropskog prvenstva u gradu vaterpola - i to sa domaćom nacijom kao jednim od aktera. Da spektakl na čuvenom "Margitsigetu" bude još veći.

54 hits

Vjerujem u djevojke i ovaj projekat

by Alen

Stara dobra Liga šampiona, na novom mjestu u Podgorici.

46 hits

Novakove "bombe" iz servisa deklasirale Nišioku

by Alen

Treći protivnik, treći lagani meč. Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Australijan opena.

48 hits

srijeda, 04 decembar 2019 21:55

Konačno slavlje Mornara u Ligi šampiona

Dugo je trajalo mučenje, traženje, ali su konačno povezali dva dobra meča. Od Budućnost Volija u ABA ligi su izgubili nakon dva produžetka, a onda i prvo slavlje u Evropi.

Košarkaši Mornara savladali su večeras Gacijantep (84:77) u sedmoj rundi Fibine Lige šampiona i tako se pomjerili sa "nule". Odigrali su izabranici Mihaila Pavićevića dobar meč, čvrsto u odbrani, pametno i bez previše soliranja u napadu. A, kada je tako najjači tim u istoriji "ponosa Bara" je izuzetno opasan.

Barani su trijumf najavili već tokom prvog dijela. Igrao je Mornar izuzetno tokom 20 minuta. Nakon prvih deset bilo je 19:15, da bi do odlaska na veliki odmor otišli sa +9 (43:34). Domaćin je prednost održavao tokom cijele treće četvrtine, u jednom trenutku imao i +13. Turski tim je prijetio, smanjivao na jednocifrenu razliku, ali je Mornar odbio svaki napad.

Sve dileme otklonjene su na nešto manje od četiri minuta prije kraja kada je Uroš Luković pogodio trojku za 79:65. Bio je to pogodak koji je potpuno slomio goste, a našoj ekipi donio miran finiš meča. Do kraj Mornar je čuvao prednost, spustio gas, što su gosti iskoristili da ublaže poraz.

Najefikasniji u redovima Mornara bio je Džejkob Pulen sa 23 poena, 15 uz sedam asistencija ubacio je Derek Nidam, Damir Markota je dodao 14, a Luković deset.