petak decembar 06

Johanson: Prazan sam, još uvijek imamo velike šanse

by Alen

Umjesto željena četiri, Crna Gora će u glavnu fazu Svjetskog prvenstva u Japanu prenijeti dva boda.

94 hits

(VIDEO) U dobrom smo ritmu, ali mi igramo u "Morači"

by Alen

Dva velika derbija, dvije velike pobjede protiv Partizana i Mornara, kojima su potvrdili - ova ekipa ima pobjednički mentalitet i spremna je za velike stvari.

108 hits

Rajčić i Radičević: Glupo i početnički

by Alen

Rukometašice Crne Gore su jutros u posljednjoj sekundi izgubile od Španije na zatvaranju grupne faze Svjetskog prvenstva u Japanu.

125 hits

Barbosa u posljednjoj sekundi slomila "lavice"

by Alen

Rezultatska klackalica tokom cijelog meča, nevjerovatni preokreti tokom cijelog meča. Povratak iz bezizlazne situacije, povratak iz -2 na minut i po prije kraja, ali onda poraz u posljednjoj sekundi. Rukometašice…

196 hits

srijeda, 04 decembar 2019 22:59

Liverpul se igrao sa Evertonom

Žestok ritam utakmica je pred fudbalerima Liverpula u decembru, zbog toga je Jirgen Klop večeras promiješao karte. Međutim, lider Premijer lige ima toliko kvalitetnih igrača da se izostanak glavnih zvijezda nije uopšte osjetio u Mersisajd derbiju protiv Evertona. "Redsi" su večeras na Enfildu srušili Totenhem (5:2) i tako ostali na +11 u odnosu na Mančester siti.

Kaznena ekspedicija nastavila je sa nevjerovatnom serijom, a u velikom gradskom derbiju praktično je sve bilo riješeno nakon 17 minuta igre. Sadio Mane je zaplesao na kultnom stadionu i sa dvije vrhunske asistencija spojio je sa golom Divoka Origija u šestom i Đerdana Šaćirija u 17. minutu. Majkl Kin je na drugoj strani smanjio na 2:1 u 21, ali je to samo naljutilo domaćina koji je do odlaska na odmor ubacio u veću brzinu.

Dubinskom loptom Dejan Lovren je sjajno pronašao Origija koji je sjajno pogodio za 3:1, da bi u 45. minutu Mane sjajno prvo poluvrijeme krunisao lijepim golom. Ričarlison je u sudijskoj nadoknadi ponovo vratio nadu gostima golom glavom u padu - 4:2.

U nastavku Liverpul je čuvao prednost, nije puno napadao, a opasniji je bio Everton. Mane je u samom finišu propustio dvije ogromne prilike. Prvo je ostao sam sa Pikfordom, ali je šutirao pored gola. Istina, zasmetao mu je Vajnaldum. Svega nekoliko trenutaka nova šansa za sjajnog fudbalera - istrčao je ponovo sam, pokušao da zaobiđe golmana Evertona, koji ga je zakačio. To je dovoljno omelo napadača Liverpula koji je otišao previše u stranu.

Međutim, onda 90. minuta i 5:2. Strijelac je bio Vajnaldum koji je odličnom dijagonalom otklonio sve dileme. Za novu pobjedu Liverpula. Šampionska zvona sve su bliže Enfildu. Liverpul se ne zaustavlja, igra dominantno i bez većih problema preskače sve prepreke.