subota januar 18

Ajkule "biraju" - na jednoj strani Turska, na drugoj čekaju Mađarska ili Španija

by Alen

Kucnuo je trenutak za najvažniji meč na Evropskom prvenstvu u Budimpešti - tako su ga još nakon žrijeba okarakterisali naši vaterpolisti i stručni štab, a nije teško ni zaključiti zbog čega.

29 hits

Traži se mega reakcija

by Alen

Između tri vezana poraza na gostovanjima "ugurala" se pobjeda pobjeda u Kopru protiv Primorske, ali daleko od toga da je ta neubjedljiva igra smirila situaciju. Međutim, sada je sve to…

21 hits

Nemamo drugog izbora, moramo da idemo na brejk

by Alen

Od 7. do 14. januara su upisali četiri vezane pobjede - Nižnji i Bamberg u Fibinoj Ligi šampiona, Primorsku u ABA ligi i Studentski centar u četvrtfinalu Kupa Crne Gore. Svega par dana odmora i pakleni…

14 hits

Lijepe vijesti iz Slovenije: Barović dobio zeleno svijetlo za povratak

by Alen

Serija poraza, turbulencije oko smjene trenera, a onda lijepe vijesti koje su stigle iz Slovenije - Filip Barović dobio je zeleno svijetlo za povratak na teren.

20 hits

utorak, 10 decembar 2019 08:27

Rusija pokazala moć: "Lavice" daleko od polufinala, sa Švedskom za Tokio

Sjajan početak, potpuna kontrola utakmice, ali se onda Rusija razletjela i na kraju ubjedljiv poraz.

Rukometašice Crne Gore izgubile su od Rusije (35:28) u drugom meču glavne faze Svjetskog prvenstva. Plasman u polufinale je sada predaleko, ali su "lavice" i dalje u igri za plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre. Za ispunjenje tog cilja je neophodna pobjeda protiv Švedske.

Odigrale su izabranice Pera Johansona dva potpuno različita poluvremena. Tokom prvih 30 minuta sve je funkcionisalo odlično. Odbrana je bila zategnuta, napad konkretan i uspješan. Na krilima fenomenalne defanzive Jovanka Radičević i drugarice su u dva navrata imale +4 - 10:6 (serija 4:0) i 11:7. Međutim, Rusija je uzvratila i serijom 4:0 izjednačila, drugi put na meču. Prvo vođstvo Ruskinje su imale u 24. minutu kada je pogodila Frlova, a minimalnu prednost "zbornaja" je zadržala do odlaska na pauzu.

A, onda potpuno drugačija slika. Vjahirjeva i Managarova su se razletjele, potpuno su razbile odbranu crnogorske selekcije, pa je Rusija sa lakoćom stizala do golova. Serijom 3:0 Rusija je od 18:18 stigla do 18:21 i već tada je bilo osjetno da će "lavice" teško moći da se vrate. Koliko god je napad bio dobar, odbrana nije bila na nivou.

Mučila se Crna Gora u napadu, nije bilo samopouzdanja kao tokom prvog poluvremena i to se vrlo brzo odrazilo na rezultat. Mini serijom od 3:0 Rusija je u 50. minutu stigla do 29:23. I tada je bilo sve jasno. Raičević i Despotović su sa dva gola smanjile, nagovijestile možda novu dramu, ali je Frlova sa dva pogotka vratila Rusiji +6 i otklonila sve dileme.

Za ubjedljiv poraz rukometašica Crne Gore kojima je ostalo da sjutra (12.30h) protiv Švedske osiguraju kvalifikacije za Olimpijske igre.

Nerješiva enigma za "lavice" danas je bila Managarova koja je meč završila sa 12 golova iz isto toliko pokušaja. Najbolja na drugoj strani bila je Radičević sa osam pogodaka.

Posljednji put izmijenjeno utorak, 10 decembar 2019 08:42