utorak januar 28

Đoković ponovo zaustavio Raonićeve bombe iz servisa

by Alen

Novak Đoković je u tri seta, ali ne bez mnogo znoja, muka i neiskorišćenih (brejk) prilika savladao Miloša Raonića i tako se plasirao u novo polufinale Australijan opena. Drugi teniser…

32 hits

Ubistva Kenedija, Kinga, terorizam i Kobijeva smrt: NBA ovo radi tek peti put

by Alen

Smrt Kobija Brajanta natjerala je čelnike NBA lige da tek peti put u istoriji odloži utakmicu.

75 hits

Federer: "Koliko sam imao sreće..."

Švajcarski teniser Rodžer Federer rekao je da će u polufinalu morati da igra mnogo bolje nego danas protiv Tenisa Sandgrena na Otvorenom prvenstvu Australije.

35 hits

ponedjeljak januar 27

(VIDEO-FOTO) Prepun Trg Nezavisnosti: Stigli vaterpolisti!

by Lejla

Na Trgu nezavisnosti stigle su zlatne ajkule, heroji koji su Crnu Goru učinili ponosnom osvojivši bronzu na evropskom prvenstvu.

943 hits

utorak, 10 decembar 2019 22:43

(VIDEO) Barsin dječak srušio Interove snove, tuga u Amsterdamu

Stigla je Barselona u grad mode potpuno nezainteresovana, bez pola tima, bez Lionela Mesija. Rezultatski joj ništa meč na Đuzepe Meaci nije značio, jer je čekirala prvo mjesto i osminu finala. Međutim, ni protiv takve "blaugrane" Inter nije mogao do pobjede.

Ekipa Ernesta Valverdea savladala je "nerazure" koji su se ovim porazom oprostili od Lige šampiona, pa se sada mogu fokusirati na Seriju A. Poklon je dočekala Borusija Dortmund koja je na svom terenu srušila Slaviju iz Praga 2:1, pa će Barsa i Borusija putovati među 16 najboljih.

Da će Inter imati pakleno težak zadatak protiv motivisanih klinaca katalonskog giganta vidjelo se već na početku meča, a u 23. minutu šok. Grizman je ubacio oštru loptu ka Vidalu, ona se odbila, a Perez rutinski matirao Handanovića. Za hladan tuš u Milanu. Krenuo je Inter od tada na sve ili ništa, znao je da mu samo pobjeda "igra" u tim trenucima. I inicijativa se isplatila u smiraju prvog poluvremena. Martinez se dobro gradio, sačekao je Lukakua koji je opalio, a lopta se od defnazivca Barselone odbila u mrežu za eksploziju na tribinama.

U nastavku je bilo šansi na obje strane, ali se na novi pogodak čekalo do 87. minutu. Samo tri minuta nakon što je zakoračio na teren Ansu Fati je pokazao zašto je jedan od najvećih talenata na svijetu. Brzi dupli pas sa Suarezom i precizna dijagonala koja je srušila Interove snove o plasmanu dalje. I koja ga je učinila najmlađim strijelcem u istoriji Lige šampiona.

Borusija je uz probleme savladala Slaviju iz Praga, ali golovima Sanča i Brandta.

Tužno veče i u Amsterdamu. Ajaks je dočekao Valensiju, odgovarao mu je i bod za prolaz, ali "kopljanici" nijesu uspjeli. Zlata vrijednu pobjedu i plasman među 16 najboljih "slijepim miševima" donio je Rodrigo u prvom poluvremenu, nakon sjajne reakcije. Sedam mjeseci i dva dana je prošlo od lude noći kada je Moura eksplodirao u polufinalu Lige šampiona. A, večeras je holandski šampion doživjeo još jednu fudbalsku tragediju koju niko nije očekivao pred početak grupne faze. Ajaks će tako evropsku avanturu nastaviti u nokaut fazi Lige Evrope.

Više od sat vremena fudbala nije pomoglo Ajaksu da stigne makar do izjednačenja koje bi im donijelo drugo mjesto.

U istoj grupi Čelsi je odradio Lil na svom terenu.

Prava ludnica viđena je u grupi G čiji je epilog - Lajpcig ide dalje sa prvog mjesta, u osminu finala će sa druge pozicije Lion koji je golom Depaja u 82. minutu za 2:2 stigao do boda upravo protiv Njemaca.

Benfika je slavljem nad Zenitom 3:0 stigla do plasmana u Ligu Evrope, a ruski tim je tako postao apsolutni tragičar jer je ostao bez ičega! Čak i bez Lige Evrope! Sve do tog gola Depaja protiv Lajpciga u 82. minutu, Zenit je imao bukirano mjesto u osmini finala Lige šampiona.