utorak januar 28

Brguljan: Tek smo sad svjesni šta smo napravili! Roterdam? Novi izazov!

by Alen

Kapetan Draško, 35-godišnji vođa naše vaterpolo reprezentacije, član mađarskog OSC-a, čovjek sa devet odličja sa velikih turnira, sinonim za dobru energiju, beskrajno šarmantan - u bazenu prava "ajkula". U razgovoru…

179 hits

Đoković ponovo zaustavio Raonićeve bombe iz servisa

by Alen

Novak Đoković je u tri seta, ali ne bez mnogo znoja, muka i neiskorišćenih (brejk) prilika savladao Miloša Raonića i tako se plasirao u novo polufinale Australijan opena. Drugi teniser…

214 hits

Prijateljski meč sa Letonijom 26. marta

by Alen

Fudbalski savez Crne Gore ugovorio još jednu prijateljsku utakmicu...

169 hits

Ubistva Kenedija, Kinga, terorizam i Kobijeva smrt: NBA ovo radi tek peti put

by Alen

Smrt Kobija Brajanta natjerala je čelnike NBA lige da tek peti put u istoriji odloži utakmicu.

266 hits

utorak, 14 januar 2020 11:27

"Ajkule" odradile lakši trening protiv Slovačke, tek slijedi ono pravo

wpolo.me wpolo.me

Vaterpolisti Crne Gore na otvaranju Evropskog prvenstva u Budimpešti igraju sa Slovačkom.

Kraj meča u Budimpešti - 15:4. Sigurna partija "ajkula", koja se i očekivala protiv mnogo slabijeg protivnika. Samo je start bio meča nešto sporiji, u nastavku je sve funkcionisalo kako treba. Lagano su naši vaterpolisti stizali do golova, na drugoj strani odbrana je bila na nivou.

Međutim, ono pravo tek čeka Crnu Goru. U četvrtak od 20 i 30 derbi grupe sa Hrvatskom, pa u subotu duel sa Njemačkom.

Najefikasniji u redovima naše selekcije u današnjem meču bio je Aleksandar Ivović sa četiri gola, tri je dodao Dragan Drašković, po dva Draško Brguljan i Đuro Radović. Po jednom su se u listu strijelaca upisali Marko Petković, Uroš Čučković, Stefan Vidović i Stefan Pješivac. Petar Tešanović je u drugom poluvremenu upisao osam odbrana, a Dejan Lazović u prvom četiri.

Treći gol Draškovića - 14:3.

Dobar napad i gol kapitena - Brguljan pogađa za +10 - 13:3.

Crna Gora će imati novi napad sa igračem više, ali prije toga tajm-aut Gojkovića.

Tešanović upisuje novu odbranu, na drugoj strani izblokiran Čučković,

Siguran šut Petkovića - 12:3.

Ne pronalazi Slovačka put do gola, odlična odbrana Crne Gore.

Peti neiskorišćeni napad sa igračem više.

Slovačka će imati prvi napad u posljednjoj četvrtini.

Kraj treće četvrtine. Vodimo 11:3.

Pet sekundi do kraj treće četvrtine, Gojković traži tajm-aut.

Na drugoj strani stiže četvrti gol Ivovića . 11:3. Sigurna igra "ajkula".

Sjajno brani Tešanović, napad sa igračem više je imala Slovačka.

Gol Vidovića iz kontre - 10:3. Prvi gol Vidovića na evropskim prvenstvima.

Pogađa Radović sa igračem više - 9:3.

Evo gola Slovaka još od prve četvrtine - Tkač - 8:3.

Četvrta odbrana Tešanovića, pa na drugoj strani blokiran šut Đurđića.

Prečka Radovića, ostaje +6.

Vodimo 8:2. Ivović je pogodio. Brz napad naše selekcije, Ivović se odlično oslobodio Zatoviča za treći gol.

Isključenje Draškovića, pa tajm-aut Slovačke. Nema golova u trećem periodu.

Dvije vezane odbrane Tešanovića koji je zamijenio Lazovića na golu.

Još jedan napad sa igračem više, treći put na utakmici. Radović je prvo izblokiran, drugi pokušaj završio na prečki.

Prvi napad u trećem periodu ima Crna Gora.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Početak meča je bio loš, gubili smo 0:1, pa 1:2, ali je u drugoj sve došlo na svoje mjesto. Bez primljenog gola, uz veoma dobru odbranu (6:0) Crna Gora ima sigurnu prednost na poluvremenu. Nakon što je Hoferica upisao šest odbrana u prvoj četvrtini, krenuo je napad "ajkula" i sada nema nikakvih problema. Hitaju izabranici Vladimira Gojkovića ka prvom trijumfu na šampionatu Starog kontinenta u Budimpešti.

Drugi gol Draškovića - vodimo 7:2.

Odbrana Crne Gore ne dozvoljava Slovacima da dišu. Četvrtu odbranu upisao je Lazović.

Stiže gol i Čučkovića - 6:2. Sve je došlo na svoje mjesto nakon slabe prve četvrtine.

Drašković je imao priliku iz kontre, ali je Hoferica odbranio. Na drugoj strani Čučković blokira udarac Balaža.

Drašković pogađa za 5:2. Raste prednost Crne Gore, već 4:0 u drugoj četvrtini.

Balaž šutira pored gola. Lakše se diše. Crna Gora je preuzela konce igre.

4:2 - drugi gol Ivovića.

Nova dobra odbrana Crne Gore.

Pogađa Ivović - 3:2. Nakon tri minuta igre u drugoj četvrtini prvo vođstvo.

Novi peterac za Crnu Goru i prilika za prvo vođstvo.

Šut Brguljana završava u bloku Slovačke i dalje je neriješeno. Na drugoj strani faul u napadu.

Lazović brani peterac Tkaču. Stižu intervencije i našeg čuvara mreže.

Prva odbrana Crne Gore, lopta se odbila do Slovaka, pa Vidovićev faul za peterac.

Stativa Đurđića, ostaje 2:2.

Pogađa Radović - 2:2.

Prekršaj nad Obradovićem, Crna Gora ima peterac.

Ne koristi Slovačka napad.

Prvi napad za Slovake u drugoj četvrtini.

Odbrana funkcioniše odlično, ali napad mora bolje. Drugi put Slovačka ostavlja loptu, jer nije stigla ni da zaprijeti. Šut Pješivca je odbranio Hoferica. Čak šest odbrana. Nakon prvih osam minuta - 1:2.

Zicer Đurđića, ali nova odbrana nevjerovatnog čuvara mreže slovačke selekcije.

Polukontra "ajkula", ali Hoferica ponovo brani. Ima već četiri odbrane.

Ni drugi napad sa igračem više nije iskoristila Crna Gora, treću odbranu upisao je Hoferica.

Nakon gledanja tehnologije, koja je novitet na EP, sudije su priznale gol Slovačke.

Kolarik pogađa od prečke za Slovačku - 1:2.

Evo konačno prvog gola. Kapiten Brguljan je pogodio - 1:1.

Nismo iskoristili situaciju sa igračem više. Četiri minuta Crna Gora bez gola.

"Ajkule" agresivnim presingom tjeraju Slovake od gola, ali stiže prvi pogodak. Strijelac je - Tkač.

Ušlo se u treći minut i dalje bez golova u Budimpešti.

Prve napade nijedna selekcija nije iskoristila.

Krenuo je duel, prvi napad za Crnu Goru.

Sve je spremno za početak meča u prelijepoj Dunav areni.

Crna Gora traži put do četvrtfinala, jer joj samo odlazak među osam najboljih garantuje i vizu za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre. Drugi meč na turniru naša selekcija igra u četvrtak protiv Hrvatske (20.30), a za subotu (17.30) zakazan je okršaj sa Njemcima.

Posljednji put izmijenjeno utorak, 14 januar 2020 12:34