utorak januar 28

Brguljan: Tek smo sad svjesni šta smo napravili! Roterdam? Novi izazov!

by Alen

Kapetan Draško, 35-godišnji vođa naše vaterpolo reprezentacije, član mađarskog OSC-a, čovjek sa devet odličja sa velikih turnira, sinonim za dobru energiju, beskrajno šarmantan - u bazenu prava "ajkula". U razgovoru…

179 hits

Đoković ponovo zaustavio Raonićeve bombe iz servisa

by Alen

Novak Đoković je u tri seta, ali ne bez mnogo znoja, muka i neiskorišćenih (brejk) prilika savladao Miloša Raonića i tako se plasirao u novo polufinale Australijan opena. Drugi teniser…

214 hits

Prijateljski meč sa Letonijom 26. marta

by Alen

Fudbalski savez Crne Gore ugovorio još jednu prijateljsku utakmicu...

169 hits

Ubistva Kenedija, Kinga, terorizam i Kobijeva smrt: NBA ovo radi tek peti put

by Alen

Smrt Kobija Brajanta natjerala je čelnike NBA lige da tek peti put u istoriji odloži utakmicu.

266 hits

srijeda, 15 januar 2020 19:55

Svjetski i olimpijski prvak eliminisan sa Evropskog prvenstva!

Poslije Francuske još jedna velesila pakuje kofere sa Evropskog prvenstva. Danska je ispala sa šampionata Starog kontinenta iako još nije odigrala posljednji meč grupne faze protiv Rusije.

Aktuelni svjetski prvaci nadali su se da će Island savladati Mađarsku u 3. kolu E grupe, ali to se nije dogodilo. Mađari su upisali rutinsku pobjedu 24:18 i tako sa prve pozicije se plasirali u drugu fazu.

Mađarska je tokom prvog dijela meča bila u zaostatku, u jednom trenutku su imali -5, ali su sjajnom igrom u nastavku uspjeli da preokrenu rezultat i ostvare veliku pobjedu. Najzaslužniji za dva boda, koja će ujedno i da prenesu u narednu rundu, bio je Banhidi sa osam postignutih pogodaka. Pratili su ga Boka i Sita sa po četiri gola.

Kod Islanđana najbolji su bili Sigurdson i Palmarson sa po četiri pogotka, dok je dva postigao Kristjanson.

Ove dvije selekcije će u novoformiranoj grupi igrati protiv reprezentacija Norveške, Slovenije, Švedske i Portugala.

Drugu grupu čine Hrvatska, Španija, Austrija, Češka, Nemačka i Belorusija.