Kako se navodi, pretresom kuće i pomoćnih objekata koje koristi S.Č. iz Gusinja, bliski srodnik člana jedne organizovane kriminalne grupe sa juga Crne Gore, pronađen je i privremeno oduzet pištolj marke „CZ“, model 70, 65 komada municije različite vrste i kalibra, kao i tablete koje se nalaze na Listi opijata
“O događaju je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Plavu, koji će se naknadno izjasniti o pravnoj kvalifikaciji djela”, kazali su iz policije.
Takođe, pretresom stana i drugih prostorija koje koristi A.P. iz Gusinja pronađen je i privremeno oduzet gasni pištolj marke „Ekol“, kalibra 9 mm, sa 16 komada pripadajuće manevarske municije.
“Prethodno je policiji prijavljeno da je navedena osoba dok se nalazila na planini Visitor, upotrijebila gasni pištolj prema drugoj osobi kojom prilikom su na licu mjesta pronađene četiri manevarske čaure”, naveli su iz policije.

Foto: Uprava policije
O događaju je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Plavu, koji se izjasnio da u navedenim radnjama nema elemenata krivičnog djela za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti, te je A.P. sankcionisan shodno odredbama Zakona o oružju.
“U Rožajama je, pretresom stana i drugih prostorija koje koristi Dž.K. iz Rožaja, pronađen i privremeno oduzet pištolj marke „CZ“ sa brušenim serijskim brojem, kao i sedam komada municije”, dodaju iz policije.
O događaju je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Rožajama, koji se izjasnio da se protiv Dž.K. podnese krivična prijava zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija.
“Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju podnijeta je krivična prijava protiv R.B. iz Mojkovca zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija”, kazali su iz policije.
Preporučeno
Kod R.B. je, u ranijem periodu, pretresom pronađena puška marke „CZ M48“, kao i 14 komada municije različite vrste i kalibra, za koje nije posjedovao odgovarajuću dokumentaciju.















