Stručni ljekarski tim iz Univerzitetskog kliničkog centra Niš, predvođen doktorom Mlađanom Golubovićem, kreće put Crne Gore kako bi učestvovao u transportu.
Najteže informacije stižu o povrijeđenom dječaku koji se i dalje nalazi u kritičnom stanju.
“Po posljednjim informacijama, dječak je i dalje u teškom stanju, na mehaničkoj ventilaciji. Po procjeni ljekara iz Crne Gore, u koje imamo dosta povjerenja, on još uvjek nije transportabilan za Srbiju”, izjavio je dr Golubović u “Jutro na Blic”, naglašavajući da se njegovo stanje prati iz minuta u minut.
Avionom stiže sedam pacijenata
Dok ljekari u Crnoj Gori čine sve da stabilizuju teško povrijeđenog dečaka, za ostale Nišlije priprema se povratak. Svi oni su van životne opasnosti, a plan transporta je već detaljno razrađen.
Kako je najavio dr Golubović, ukupno sedam pacijenata će biti transportovano avionom za Niš. Četiri pacijenta će biti transportovana u ležećem položaju, dok su tri pacijenta u stabilnijem stanju i u avionu će sjedeti.
Juče je najavljeno da će njihov transport biti organizovan avionom Vlade Srbije. To je juče izjavio gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović koji je juče Crnoj Gori obišao Nišlije povrijeđene u teškoj saobraćajnoj nesreći.
U Crnu Goru kreće tim anesteziologa, dječiji anesteziolozi, neurohirurzi, ortopedi, pedijatri i profesori Medicinskog fakulteta u Nišu.
Preporučeno
“I pored te ekipe koja će biti upućena ka Crnoj Gori, biće posebna ekipa koja će se nalaziti na našem niškom aerodromu Konstantin Veliki. Biće tu par ekipa saniteta, takođe predvođenih ljekarima, medicinskim tehničarima i fizioterapeutima. I pored toga, uspjeli smo angažovanjem Uprave Kliničkog centra da obezbijedimo i posebne, takozvane krevete za bolesnike koji se izvlače iz avio-prevoza “, rekao je za “Jutro na Blic” dr Golubović.
















