Komandir Službe zaštite i spašavanja Herceg Novi, Zlatko Ćirović, kazao je za portal Standard da je jutros situacija nešto bolja, ali da nema prostora za opuštanje.
„Sinoć je bilo dosta napeto, danas je situacija bolja, ali borba i dalje traje. Svi su na pozicijama“, naveo je Ćirović.
Kako je dodao, od jutros su angažovana dva vazduhoplova, kao i dodatna oprema za zaštitu i spašavanje, dok ekipe na terenu nastavljaju sa gašenjem i kontrolom požarišta.
Kimandir novske Službe posebno je istakao dobru organizaciju.
Operativni štab, prema njegovim riječima, obezbjeđuje potrebnu logistiku i koordinaciju ekipa na terenu.
„Dobro je organizovan operativni štab, daju logistiku. Nema sujete“, poručio je Ćirović, naglašavajući značaj zajedničkog djelovanja svih službi u ovakvim situacijama.
Preporučeno
Iako je današnja situacija povoljnija nego prethodne noći, ekipe ostaju na terenu i nastavljaju borbu kako bi se požar stavio pod punu kontrolu i spriječilo njegovo dalje širenje.














