Tokom noći i jutarnjim satima većina ulica u centru grada bila je pod vodom, kao i dio Bulevara Teuta prema Velikoj plaži, pa se saobraćaj odvijao otežano. Nastava u Srednjoj mješovitoj školi ,,Bratstvo jedinstvo“ nije održana jer je poplavio prvi sprat.
Pripadnici Službe zaštite i spašavanja od ranog jutra su bili na terenu. Komandir Abdulah Nimanbegu kaže za Pobjedu da nije bilo alarmantno kao tokom nevremena u oktobru. Osim što nevrijeme nije bilo istog intenziteta i grad je bio spremniji – očišćeni su kanali, šahte…“Imali smo desetak poziva za intervenciju, uglavnom su se odnosili na ispumpavanje vode iz podrumskih prostorija, garaža … Intervenisali smo u Đeranama, na Bulevaru ka Velikoj plaži, u centru grada. Uz pomoć zaposlenih u gradskim preduzećima Vodovod i kanalizacija i Komunalne policije, čistimo ulice od materijala koji je ostavila voda povlačeći se… Ogromne količine materijala zadržale su se u kanalu u neposrednoj blizini Bulevara Teuta. Kad se taj kanal začepi plave kuće iza bulevara. Tokom nevremena u oktobru je očišćen, ali se sinoć ponovo začepio. U Pinješu smo uklonili bor koje je nevrijeme oborilo na put pa je dvadesetak minuta bio prekinut saobraćaj”, kaže Nimanbegu.

Ulcinj juče ujutro (Foto: Služba zaštite i spašavanja)
Direktorica Srednje mješovite škole ,,Bratstvo jedinstvo“ Ardita Kovačević kazala je Pobjedi da su u ponedjeljak veče poplavile iste prostorije kao i tokom nevremena, 26. oktobra, kada je pod vodom bila polovina prvog sprata – zbornica, nekoliko kabineta, sve kancelarije. Škola tada nije radila dva dana, od kojih se jedan dan nastava odvijala onlajn.
Kovačević očekuje da će nakon što je u utorak obustavljena nastava biti uslova da se nastava u srijedu održava redovno.
“Radili smo isti posao kao prije samo nekoliko sedmica, ispumpavali vodu, čistili mulj… Predstoji da se uradi dezinfekcija. Danas su dolazili i predstavnici opštine, kazali su da imaju rješenje. Prema informacijama kojima raspolažem, u pitanju je kanalizacija koja se tokom obilnih padavina začepi, te da će se raditi na trajnom rješavanju tog problema”, kaže Kovačević.
Preporučeno
















