Od osnivanja Centra za obrazovanje odraslih u podgoričkoj Gimnaziji, do danas, obučeno je skoro 900 asistenata u nastavi, istakla je koordinatorka Programa za obrazovanje odraslih, Jovana Bušković.
“Obučava se trenutno 11 polaznika što omogućava kvalitetan i efikasan rad izvođačima obuke sa polaznicima. Obuka se sada realizuje u trajanju od 10 dana, radnim danima i vikendom, u kontinuitetu, kako bi polaznici što bolje bili spremni za ispit”, navodi Bušković za gradski.me.Jedini uslov za prijavu je završen IV stepen obrazovanja, kaže Bušković. Ističe da su polaznici nakon obuke spremni za rad.
“Ova obuka je naišla na veoma ozbiljan odziv i samim tim je prepoznata od strane polaznika. Kako je u međuvremenu bio inspekcijski nadzor, utvrđeno je da se obuka vodi u odličnim uslovima i na ozbiljan način. Što se tiče obuke, važno je da naglasim da je prije formiranja Centra, obuka se vršila u okviru nekoliko časova, tj u okviru jednog vikenda”, kazala nam je Bušković.
Preporučeno
Zainteresovani polaznici se mogu prijaviti za obuku nakon objavljivanja oglasa za asistente u nastavi na sajtu škole, ističe Bušković. Naredni oglas najavljuje već početkom februara.
















