Policija u Podgorici pretresla kuću koju koristi Beranac: Pronašli heroin, kokain, marihuanu, pištolj, novac…

Policija u Podgorici pretresla kuću koju koristi Beranac: Pronašli heroin, kokain, marihuanu, pištolj, novac…

Standard

01/10/2025

10:29

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su uz asistenciju Specijalne jedinice policije, realizovali juče aktivnosti u cilju suzbijanja ulične prodaje droga i razbijanja mreže uličnih dilera, i shodno naredbi suda izvršili pretres kuće i drugih prostorija koje koristi V.Z.(39) iz Berana, sa boravkom u Podgorici.

“U kući su prilikom pretresa, pored imenovanog, zatečena i lica Đ.B.(47) i R.S. (42)“, navode iz Uprave policije. 

Tom prilikom su, kako navode iz Uprave policije, kod V.Z. pronađena i oduzeta dva pvc pakovanja sa sadržajem praškaste materije braon boje nalik na opojnu drogu heroin mase oko 110 grama, pištolj marke Luger u ilegalnom posjedu, pvc pakovanje sa sadržajem praškaste materije bijele boje nalik na opojnu drogu kokain, vaga za precizno mjerenje, mobilni telefon i 890 eura. 

“Kod lica Đ.B. je pronađeno pvc pakovanje biljne materije zelene boje nalik na opojnu drogu marihuanu, pvc pakovanje sa sadržajem praškaste materije nalik na opojnu drogu heroin, i tablete sa liste opijata”, navode iz Uprave policije. 

Daljom kriminalističkom obradom su, kako navode, prikupljeni podaci koji ukazuju na sumnju da je R.S. učestvovao u distribuciji opojne droge na način što je, u više navrata, prodavao pakovanja heroina kupcima, na kapiji kuće.

“Sa događajem je upoznat državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici po čijem je nalogu V.Z. lišen slobode zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga i krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija”, saopšteno je iz Uprave policije. 

Po nalogu tužioca je, dodaju, lišen slobode i R.S. zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

“Protiv lica Đ.B. će biti podnijeta prekršajna prijava zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga”, zaključuju iz Uprave policije. 

Izvor (naslovna fotografija): Uprava policije

Ostavite komentar

Komentari (0)

X