Advokat vlasnika Atlas grupe Duška Kneževića, Dušan Radosavljević rekao je da ne postoje dokazi da je Knežević izvršio krivično djelo koje mu se stavlja na teret, te da sud ima lak zadatak – okrivljenog treba osloboditi.
Optužnica je, kako je rekao Radosavljević, nerazumljiva i konfuzna, apsurdne su tvrdnje koje se odnose ne samo na pranje novca, već i na krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije.„Na osnovu svih izvedenih dokaza može se zaključiti da je ovo bio montirani postupak sa ciljem da se diskredituje čovjek koji je dugo bio od pomoći vladajužem režimu“, kazao je Radosavljević.
Advokat Dražen Medojević, koji takođe brani Kneževića, saopštio je da je ovaj postupak od samog starta obična farsa, a SDT od početka do danas zna da ovdje nema elemenata bića krivičnog djela.
Završne riječi biće nastavljene na ročištu 18. marta u Višem sudu u Podgorici.
Snimak na kome se vide Knežević i funkcioner DPS Slavoljub-Migo Stijepović javnosti je predstavljen 2019. godine, a prikazuje primopredaju 100.000 eura za finansiranje kampanje uoči parlamentarnih izbora za potrebe Demokratske partije socijalista (DPS). Slavoljub Migo Stijepović, protivio se izvođenju snimka kao dokaza, navodeći da je Knežević zloupotrijebio njihovo prijateljstvo.
Stijepović je dodao da nije dao saglasnost za snimak, niti je potvrdio da je on autentičan.
Kako piše u optužnici, Knežević je u drugoj polovini 2010. godine stvorio kriminalnu grupu čiji članovi su bili zaduženi da podižu novac koji je stečen iz nezakonitih poslova više kompanija, a potom ga predaju njemu radi stavljanja u legalne tokove.
Prema prvoj tački optužnice, Duško Knežević je izvršio krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije, za šta se terete i Tomica Knežević, Branislav Todorović, Živko Šljivančanin, Goran Grujović i Tamara Krdžić.
Preporučeno
Drugom tačkom optužnice, pomenuti okrivljeni, kao i Slavoljub Stijepović, terete se da su kao saizvršioci izvršili krivično djelo pranje novca.