On je kazao da je referendum najveći projekat i društveni događaj u novijoj istoriji Crne Gore i da on ne bi bio ostvaren bez pragmatične, mudre i odlučne politike DPS-a i njenog tadašnjeg lidera Mila Đukanovića i njegove partnerske saradnje sa glavnim strankama nacionalnih manjina i njihovim liderima.
“Ja sam imao sreću i volju da u najvećem projektu budem “manjinski akcionar“ i da plodotvorno sarađujem s njegovim arhitektom i neimarom – najvećim sinom savremene Crne Gore, Milom Đukanovićem. Ta saradnja je bila plodotvorna, jer se u nju ušlo iskreno i bezrezervno”, kazao je Dinoša.
On je podsjetio na razgovor, uoči te saradnje, u kojem su Đukanović i on “sveli račune”, te s prisutnima podijelio priču o tome kako je Đukanović bio svjestan da bez manjina nema projekta.
“Gospodin Đukanović mi se jednog dana obratio riječima: „Ferhate, ja sam u ovaj projekat ušao bespovratno. Ako u njemu vidiš interes i za Albance, neophodan si mi“, na šta sam brzo odgovorio: “Da, u njemu vidim i interes za Albance“, istakao je Dinoša.
Podsjetio je i na to da je najteža politička odluka stalno napadanog i nikad posustalog Mila Đukanovića bila priznanje Kosova, ali da ga je ona, kao crnogorskog državnika, trajno smjestila među vječne prijatelje Albanaca, čiju naklonost je stekao još 1999. godine kada je Crna Gora bila otvorena za 100.000 prognanih Albanaca s Kosova.
Dinoša je poručio onima koji bi opet da mešetare po Crnoj Gori, da je zavade sa susjedima ili da je njima potčine.
Preporučeno
”Nema toga koji će moći da preinači odluku građana Crne Gore iz 2006. godine i odluku njene Vlade iz 2017. godine kojom je prva zapečaćena – Crna Gora ostaje bezbjedna kao jadranska kapija NATO pakta. Živjeće nezavisna i suverena Crna Gora, majka i dadilja njene čeljadi!”, zaključio je on.















