Prema njihovim informacijama, na konkurs su se do sada prijavila četiri kandidata, na navode:
1. Dosadašnji prvi ćaci koji se nada da će biti reizabran, jer ga za tu „titulu“ preporučuje slijepa podrška Vučićevom režimu u Srbiji, te nacionalističko i šovinističko djelovanje u Pljevljima i umiješanost u paljenje automobila Komunalne policije.2. Iako je prije mjesec dana po sili zakona morao poći u starosnu penziju, drugi kandidat smatra da se njegova prednost u odnosu na sve ostale kandidate ogleda u bogatom životnom i političkom iskustvu, a da su godine samo broj pokazao je i pljevaljskoj i crnogorskoj javnosti prije nekoliko dana momačkim tancovanjem na jednom svadbenom veselju. Za razliku od dosadašnjeg prvog ćacija, ovaj kandidat ističe da je on uništio/zapalio čak dva službena automobila.
3. Treći prijavljeni kandidat, kao i prethodna dvojica, ima poseban senzibilitet prema automobilima i nekretninama u Srbiji. Njegova prednost se ogleda u tome što on ne uništava automobile, već ih preprodaje i što je umjesto kupovine stana u Beogradu izabrao da sagradi vilu na Ledinama, nedaleko od Beograda.
4. Četvrti prijavljeni kandidat, nažalost, se ne može pohvaliti automobilizmom i nekretninama u Srbiji, ali i te kako se može pohvaliti diplomom bez pečata sa fakulteta Union u Beogradu. U prijavi pored ostalog navodi da je konačno ove godine dobio blagoslov od Vučićevog SNS-a da bude kum slave u Pljevljima, na šta je ponizno morao čekati više od 10 godina.
Demokratska partija socijalista, kako kažu, ni na koji način se neće miješati u uzavrele odnose aktuelnoj vlasti – u pljevaljskom ćacilendu, shodno čemu im poručujemo da su im uzaludni svi pokušaji da pridobiju podršku naših odbornika za reizbor ili izbor prvog ćacija Pljevalja.
Preporučeno
,,Zaključno, nakon svega čemu građani svjedoče u vremenu vašeg upravljanja Pljevljima, jasno je da ste vi svi zajedno, bez izuzetka, družina koja nije sposobna da upravlja mjesnom zajednicom, a kamoli opštinom ili državom”, zaključuju u saopštenju.















