On je prilikom posjete poljoprivrednom gazdinstvu Ivane Bojović u selu Kuta u Župi Nikšićkoj izjavio da Ivanu i sve žene koje se bave sopstvenim poslovima treba maksimalno podržati u njihovoj namjeri da ostanu na svojim ognjištima i razvijaju svoje poslove.
„Ivana je pravi primjer kako žena danas u savremenoj Crnoj Gori, u onoj modernoj zemlji kakvu svi želimo, treba da vodi svoje domaćinstvo naprijed. Ona je istovremeno i uspješan preduzetnik i majka koja je stub porodice“, rekao je Mrkić.Mrkić je istakao da Nikšić ima velike potencijale kada je u pitanju žensko preduzetništvo, naročito u starim zanatima, poljoprivredi, proizvodnji zdrave hrane, etno-turizmu.

„Naše majke, sestre, supruge, pa i bake imaju dovoljno znanja i vještina da stvaraju proizvode po kojima će Nikšić biti nadaleko poznat. Na nama je da ih u tome podržimo“, rekao je Mrkić.
Mrkić je podsjetio da je Vlada Crne Gore smanjila poreska opterećenja za privrednike, što je omogućilo da se dio sredstava usmjeri na širenje kapaciteta, i dodao da će, nakon što lista „Zdrav Nikšić“ preuzme upravljanje gradom, kreirati lokalne programe podrške i olakšica koje će podstaći žene da pokreću svoje privatne poslove.
On je takođe istakao da se Pokret Evropa sad snažno oslanja na žensku snagu i da promoviše veće uključivanje žena kako u privredu, tako i u politiku i sve ostale aspekte društva.
Preporučeno
„Znate da brojna ministarstva vode žene, kao i da zauzimaju i druge važne državne funkcije. Tako se i naša lista „Zdrav Nikšić“ sastoji od dama koje svojim biografijama i ljubavlju prema ovom gradu mogu da urade značajne stvari za bolji život svih građana“, zaključio je Mrkić.