Crna Gora bez mnogo muke sa Njemačkom, ajkule će igrati za 5. mjesto

Crna Gora bez mnogo muke sa Njemačkom, ajkule će igrati za 5. mjesto

Standard

12/04/2025

17:29

Stigla je prva pobjeda u Podgorici – vaterpolisti Crne Gore nisu imali mnogo problema sa Njemačkom u meču za razigravanje od 5. do 8. mjesta na Superfinalu Svjetskog kupa.

Ajkule su slavile 19:15.

Momci Dejana Savića za petu poziciju igraće sjutra protiv Holandije koja je danas bila bolja od Japana (20:15).

Kada je u pitanju današnji meč, Njemci su poveli 1:0 i 2:1, a onda je sve bilo u crnogorskim bojama…

Već do kraja prve četvrtie ajkule su vodile 5:3, brzo je bilo i 7:3, pa 11:5, a do kraja je naš nacionalni tima lagano održavao veliku prednost. Tačnije, uz malo opuštanje u finišu, Crna Gora je dozvolila rivala da koliko-toliko ublaži poraz.

Na turniru u Podgorici danas će se još odigrati polufinalni mečevi – od 18.20 igraju Mađarska i Grčka, a od 20.30 sastaće se Španija i Hrvatska.

Izvor (naslovna fotografija): VPSCG/Krsto Vulović

Ostavite komentar

Komentari (0)

X