OSVAJAČICA Vimbldona SUSPENDOVANA na četiri godine zbog odbijanja doping kontrole

OSVAJAČICA Vimbldona SUSPENDOVANA na četiri godine zbog odbijanja doping kontrole

Standard

22/06/2026

20:22

Češka teniserka i nekadašnja šampionka Vimbldona, Marketa Vondrušova, kažnjena je četvorogodišnjom suspenzijom nakon što je odbila antidoping kontrolu u decembru prošle godine.

Prema navodima, Vondrušova nije dozvolila službenicima za doping kontrolu da uđu u njenu kuću i obave testiranje, zbog čega je pokrenut disciplinski postupak, rekavši da su kontrolori došli usred noći, te da se nisu  predstavili, pa ih ona nije pustila da uđu, iz razloga što posljednjih mjeseci živi u velikom stresu zbog raznih prijetnji.

Vondrušova je najveći uspjeh u karijeri ostvarila osvajanjem Vimbldona 2023. godine. Suspenzija će trajati do 21. juna 2030. godine, a češka teniserka ima mogućnost da uloži žalbu Sudu za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X