“Plavi” ukrotili “zmajeve”, Budućnost Voli napokon odbranila “Moraču”

“Plavi” ukrotili “zmajeve”, Budućnost Voli napokon odbranila “Moraču”

Standard

11/10/2025

22:48

Reakcija je bila imperativ i na kraju nije izostala – košarkaši Budućnosti Voli izašli su na kraj sa Cedevita Olimpijom, prekinuvši niz od dva uzastopna poraza u Mtel dvorani Morača.

Podgoričani su u derbiju 2. runde ABA lige slavili rezultatom 88:71, nanijevši “zmajevima” prvi ovosezonski poraz.

U ranoj fazi utakmice, već u 4. minutu zbog dvije vezane tehničke greške isključen je trener gostiju Zvezdan Mitrović.

Budućnost Voli je nakon toga kreirala seriju 13:0, došla do 22:9 i sa dvocifrenom zalihom zaključila uvodnu dionicu.

Naš šampion je usporio u drugoj četvrtini, Ljubljančani su se razigrali i došli do izjednačenja 39:39 pred odlazak na odmor.

Izabranici Andreja Žakelja, srećom, nisu imali slične padove u nastavku utakmice.

U trećem kvartalu Budućnost je došla do rekordnih +16 (60:44), a onda bez ozbiljnijih poteškoća mirno privela meč kraju.

Butsijel i Butej bili su najbolji sa po 20 poena, 15 je dodao Sulejmon, a 12 Ferel.

Slavković ponovo nije ulazio u igru, Jovanović je igrao 11 i po minuta promašivši svih šest šuteva iz igre, a smanjenu minutažu u odnosu na prethodne utakmic imali su Mejs i Megi.

Mejs je uspio da postigne sedam poena za 12 i po minuta, dok je Megi igrao 5:38 bez učinka.

Budućnost u utorak gostuje Turk Telekomu u Evrokupu, a u narednom kolu regionalne lige ide na noge Bosni.

Izvor: CdM
Izvor (naslovna fotografija):foto: Filip Roganović / KK Budućnost Voli

Ostavite komentar

Komentari (0)

X