Nakon debakla protiv Farskih Ostrva u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, ‘sokoli’ su večeras u prijateljskom duelu pod Goricom nakon preokreta savladali Lihtenštajn, rezultatom 2:1 (0:1).
Time je prekinut niz od pet utakmica bez pobjede, ali – utisak nakon ove utakmice nije nimalo povoljan. Iscrpila nas je selekcija Lihtenštajna, tokom znatnog dijela utakmice djelovali smo bezidejno, sve u svemu – malobrojna publika na podgoričkom stadionu pratila je neočekivano mučenje ‘sokola’. No, isto tako, laknulo je svima pod Goricom u 88. minutu, kada je Viktor Đukanović preokrenuo na 2:1.U gotovo pozorišnoj atmosferi u Podgorici, mreža gostiju tresla se u 20. minutu – ali gol je poništen. Loptu je u gol poslao Vasilije Adžić, ali je tom prilikom faulirao golmana Lihtenštajna Buhela.
U 28. minutu uslijedio je šok za 1.500 gledalaca pod Goricom – lopta je došla do Zelea, a on je sa ivice peterca poslao u gol. Bio je to prvi pogodak za Lihtenštajn nakon čitavih 12 mjeseci posta.
U ostatku poluvremena vidjeli smo četiri pokušaja Adžića, pri čemu je onaj u 45. minutu bio nešto opasniji. Prilikom odlaska na odmor, sa tribina su se prolamali zvižduci.
Prvi aplauzi u nastavku uslijedili su u 54. minutu, kada je Krstović uhvatio ‘makazice’, no lopta je otišla pored gola. U 60. minutu je pored stative šutirao Šimun.
U 71. minutu, mladi Andrej Kostić bio je u stopostotnoj šansi – na desetak metara od gola, našao se oči u oči sa Buhelom, ali je čuvar Lihtenštajna sačuvao mrežu.
Izjednačenje je uslijedilo u 74. minutu. Kostić je silovito šutnuo sa 16 metara, Buhel je odbranio, a odbitak je pokupio Osmajić i konačno je bilo 1:1.
Pritiskala je naša selekcija sve vrijeme i to nam se najzad isplatilo u 88. minutu – nakon odbijene lopte, Viktor Đukanović je sa desetak metara iskosa šutnuo i pogodio.
Preporučeno
Laknulo je tada i Mirku Vučiniću i gledaocima – konačno je sa tribina stigao nešto jači aplauz, a time je postavljen i konačan rezultat.