SJAJAN DERBI U ”MORAČI”: Budućnost nakon velike borbe poražena od Partizana

Standard

31/03/2024

21:40

Iz 'Morače' je u svijet poslata prelijepa slika, šteta je što će ove sezone biti još samo jedna prilika za novi spektakl sportskih rivala - Budućnost Voli je u derbiju 25. kola AdmiralBet ABA lige poražena od Partizana 83:89, pa će plej-of čekati sa 3. mjesta. Samim tim, ostala je bez šanse da u već viđenom polufinalu sa 'crno-bijelima' prvu i eventualno treću utakmicu igra pred svojim navijačima.

Pred 5.100 navijača, u atmosferi kakva bi uvijek trebalo da bude, tim Andreja Žakelja je u 1. poluvremenu bio ravnopravan rival učesniku Evrolige.

Koliko su ekipe bile izjednačene, najbolje govori podatak da nijedna do velikog odmora nije imala više od četiri poena prednosti. U finišu 2. četvrtine, navijači su i uzvikivali od sreće i uzdisali od muke, nakon nestvarne serije trojki – Džejms Naneli je ubacio tri vezane, na isti način mu uzvratio Flečer Megi, a prekinuo ih je samo Zek Ledej pogotkom (svojim trećim) iza linije 6,75 metara.

Na poluvremenu je bilo 44:44, da bi se poslije povratka iz svlačionica znatno skuplji tim nametnuo, vladao dešavanjima na terenu i već u 24. minutu stigao do osjetnije prednosti – 55:48.

Megi je sa nove dvije trojke (jednu ubacio i Alerik Frimen) držao Budućnost u igri, ali je Partizan imao znatno više raspoloženih igrača i čuvao prednost.

Na početku posljednje četvrtine je bilo i devet razlike za goste (74:65), ali su Podgoričani, nošeni sjajnom podrškom sa tribina, prišli na 74:76 na nešto više od četiri minuta do kraja.

Frenk Kaminski je trojkom nakratko odbio nalet „plavih”, ali je Jogi Ferel smanjio na 79:80. Budućnost je pri tom rezultatu imala napad, dva puta šutirala na koš, ali su promašili i Ferel, pa je Kevin Panter ubacio svoj 17. poen za 79:82 na 102 sekunde do kraja.

Žakelj je potrošio svoj pretposljednji tajm-aut, Budućnost nakon njega dva puta prilazila na minimalnku razliku (Joan Makundu promašio i dodatno bacanje pri rezultatu 81:82), a tačku je stavio Ledej trojkom na 29,1 sekundu do kraja.

Bio je to 22. poen igrača koji je zbog smrti oca propustio prethodnih pet utakmica Partizana.

Tek tada su viđene scene koje ne priliče sportskim priredbama, jer je uletjelo nekoliko predmeta na teren, ali se sve brzo smirilo. I nije bilo dovoljno da pokvari utisak…

Budućnost Voli – Partizan 83:89 (21:23, 23:21, 19:26, 20:19)

Podgorica – Dvorana „Morača”. Gledalaca: 5.100. Sudije: Boltauzer, Nedović (Slovenija), Hordov (Hrvatska).

Budućnost Voli: Megi 17, Frimen 10, Slavković 6, Makundu 4, Ferel 5, Džons 4, Jagodić-Kuridža, Tanasković 8, Rajt 7, Popović 2, Pol 6, Kamenjaš 14.

Partizan: Ledej 22, Avramović 4, Koprivica 4, Panter 19, Smailagić, Naneli 15, Trifunović, Anđušić, Doužer 10, Ponjitka 2, Kaminski 11, Kaboklo 2.