Dan poslije protesta u Beogradu: Krivična prijava zbog „zvučnog topa“; „Ćaci“ se povlače iz Pionirskog parka

Dan poslije protesta u Beogradu: Krivična prijava zbog „zvučnog topa“; „Ćaci“ se povlače iz Pionirskog parka

Standard

16/03/2025

14:54

Na jučerašnjoj blokadi “15. za 15“ u Beogradu, prema procjenama, bilo je između 275.000 i 325.000 ljudi, uz mogućnost da je taj broj bio i veći. 

Cijelog dana ovaj skup proticao je bez incidenata do trenutka kada su počele tenzije na platou ispred Skupštine Srbije.

Momci sa fantomkama pokušali su da upadnu u Pionirski park gdje se nalaze “studenti koji žele da uče”, a nakon toga čule su se i petarde. Studenti su se tad oglasili i objavili da protest više nije studentski, i pozvali sve da napuste prostor ispred Skupštine.

Takođe, tokom petnaestominutne tišine se u jednom trenutku začula buka koja je uznemirila okupljene. Taj zvuk je po nekim analitičarima zvučno oružje ili “zvučni top” koji posjeduje bezbjednosni sistem Srbije, a predsjednik Aleksandar Vučić je to negirao u obraćanju javnosti sinoć.

Studenti: Plenumi će odlučiti o daljim koracima

“Protest juče u Beograd nije bio nikakav dan D, mi i dalje čekamo da se ispune naši zahtjevi”, rekli su studenti Milan i Irina za N1.

Oni su podsjetili da će plenumi na fakultetima donijeti odluku o daljim koracima protesta. Opisujući šta se sinoć desilo, studenti su se zahvalili veteranima 63. padobranske jedinice, bajkerima i traktoristima koji su im pomogli u obezbjeđivanju protesta, dok su za policiju i žandarmeriju rekli da im njihovo pristustvo ne uliva povjerenje.

Krivična prijava zbog zvučnog topa

Advokat Vladimir Terzić danas u toku dana planira da podnese krivičnu prijavu protiv NN lica zbog izvršenog krivičnog dela “Izazivanje opšte opasnosti iz čl.278. st.3. u vezi st.1. Krivičnog zakonika” i elektronskim putem je podnese Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.

“Ćaci” se povlače iz Pionirskog parka

Grupa ljudi koja sebe naziva „Studenti 2.0“ povlači se jutros iz improvizovanog kampa u Pionirskom parku, javio je FoNet.

Izvor: Agencije
Izvor (naslovna fotografija):Screenshot

Ostavite komentar

Komentari (0)

X