Putin: Američkoj raketi iz Norveške do Moskve treba 15 min

Putin: Američkoj raketi iz Norveške do Moskve treba 15 min

Standard

12/03/2018

07:19

Predsjednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da Rusija vidi Arktik kao region koji je važan za njenu bezbjednost.

Predsjednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da Rusija vidi Arktik kao region koji je važan za njenu bezbjednost.

On je dodao da bi raketi ispaljenoj s američke podmornice kod obala Norveške bilo potrebno 15 minuta da stigne do Moskve.

Agencija Tass prenosi da je Putin to kazao u intervjuu koji je deo filma “Putin” Andreja Kondrašova, objavljenog na ruskim društvenim mrežama.

Povezani članci

“Mi ne prijetimo nikome, ali koristeći prednosti koje imamo, u ovom konkretnom slučaju koristeći prednost u teritoriji, obezbijedićemo sigurnost Rusiji i njenom narodu. Imajući to u vidu, arktički region izuzetno je važan za Rusiju”, naveo je Putin.

On je tvrdi da Rusija ima najmoćniju nuklearnu flotu i dodao da su američke podmornice koje nose rakete u borbenoj pripravnosti kod obala Noveške.

“Vrijeme doleta do Moskve je 15 minuta”, kazao je Putin.

On je pomenuo i da je posjetio ostrva Zemlje Franje Josifa gdje su, prema riječima Putina, do nedavno vodiči govorili stranim turistima da su ta područja “nekada pripadala Sovjetskom savezu”.

“To znači da su nas zanemarivali, iako mi te teritorije nikome nismo prepustili”, poručio je Putin.

On je ukazao na bogata nalazišta sirovina na Arktiku.

“Mi se svi sjećamo da je Lomonosov rekao da će bogatstvo Rusije rasti zahvaljujući Sibiru. Sada sa sigurnošću možemo da kažemo da će bogatstvo Rusije rasti i zahvaljujući Arktiku. Čini se da tamo ima svega”, rekao je Putin.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X