Plan studenata je da se priključe svojim kolegama na protestu koji je najavljen na državni praznik Sretenje, u subotu.
Kolona studenata krenula je iz Beograda ispred Farmaceutskog fakulteta odakle su ih ispratili zaposleni i jedan broj građana. Kolonu obezbjeđuju redari i saobraćajna policija, prenosi Radio Slobodna Evropa.Put Kragujevca krenuli su i studenti iz Niša sa juga Srbije.
Prethodno je grupa studenata koji blokiraju rad svojih visokoškolskih ustanova iz Novog Sada u ponedjeljak simbolično trčala do Beograda, kako bi odatle pješke krenula ka Kragujevcu sa beogradskim studentima.
Poziv studentima Univerziteta u Beogradu da dođu na protest kragujevački studenti su zvanično uputili u nedjelju. To je učinilo pet studenata iz Kragujevca trčeći štafetni maraton dug 115 kilometara.
Tokom vikenda, na stoti dan od pada nadstrešnice u Novom Sadu, studenti su u više gradova Srbije organizovali blokade saobraćajnica i proteste, a njima se priključio i jedan broj građana.
Tragedija u Novom Sadu pokrenula je talas protesta širom Srbije. Proteste predvode studenti koji u blokadi drže više od 60 fakulteta u zemlji, tražeći prije svega utvrđivanje krivične i političke odgovornosti vlasti. Njima se u blokadi pridružio i jedan broj srednjih škola.
Zahtjeve studenata u blokadi podržali su njihovi profesori, prosvjetni radnici, advokati, poljoprivrednici, glumci i drugi građani.
Vlast, na čelu sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, tvrdi da su studentski zahtjevi ispunjeni.
Preporučeno
Studenti u blokadi su poručili da Vučić nije nadležan za ispunjavanje njihovih zahteva, da oni nijesu ispunjeni i da nastavljaju proteste.