U sudaru vozova u Engleskoj poginuo mašinovođa: Povrijeđeno 100 ljudi, devet kritično

U sudaru vozova u Engleskoj poginuo mašinovođa: Povrijeđeno 100 ljudi, devet kritično

Standard

20/06/2026

19:46

Devet osoba kritično je nakon sudara vozova u engleskom Bedfordu u kojem je poginuo mašinovođa, a 100 ljudi je povrijeđeno. Istražitelji još uvijek pokušavaju utvrditi uzrok sinoćnjeg sudara dvaju vlakova u Bedfordu, u kojem je poginuo mašinovođa, a povrijeđeno je 100 ljudi. Desetine su teško ili vrlo teško povrijeđeni.

Policija bi se danas poslijepodne trebala obratiti javnosti s novim informacijama. Sve službe intervenišu zbog incidenta na željezničkoj pruzi južno od Bedforda u Engleskoj, što je dovelo do potpune obustave prometa između Bedforda i Lutona. Putnici se suočavaju sa značajnim kašnjenjima i otkazivanjem vozova, a normalizacija saobraćaja očekuje se kasnije poslijepodne, piše Sky News.

Potpuni prekid saobraćaja

Željeznički operater Thameslink potvrdio je da su zbog intervencije hitnih službi sve linije trenutno blokirane. Zbog toga vozovi ne mogu saobraćati na dionici između Bedforda i Lutona.

Kašnjenja do 90 minuta

Kao posljedica incidenta, vozovi koji saobraćaju između spomenutih kolodvora mogu biti otkazani ili kasniti do 90 minuta. Iz Thameslinka su objavili kako očekuju da će poremećaji u saobraćaju trajati do 16 sati po lokalnom vremenu.

Uputstva putnicima

Thameslink je uputio posebnu poruku putnicima koji su se zatekli u zaustavljenim vozovima:

„Hitne službe rješavaju incident na pruzi južno od Bedforda. Sve su linije trenutno blokirane i usluge ne mogu saobraćati između Bedforda i Lutona. Ako se nalazite u vlaku na pogođenom području, molimo vas da slušate obaviještenja mašinovođa i osoblja u vozu. Molimo vas da ne pokušavate napustiti voz.“

Iz kompanije East Midlands Railway kratko su poručili: „Trenutno razmatramo alternativne aranžmane kako bismo vam omogućili nastavak putovanja.“

Ostavite komentar

Komentari (0)

X