
Ruske vazduhoplovne vlasti nijesu dale dozvolu Montenegro Ailinesu da pored pet redovnih linija uvede još jedan let iz Moskve ka Crnoj Gori. Ta odluka, kako za Standard objašnjavaju u Nacionalnoj turističkoj organizaciji neće uticati na pad broja turista sa ruskog tržišta, naprotiv, sve ukazuje da će ih u Crnoj Gori biti više i ove godine.
Preporučeno
Turisti iz Rusije su među najzastupljenijim turistima u Crnoj Gori, a trendovi koji se bilježe iz godine u godinu pokazuju da je ruskim turistima Crna Gora jedna od omiljenih destinacija za odmor.
“U posljednjih deset godina bilježi se konstatan rast turističkog prometa sa ovog tržišta, u prethodnoj 2017. godine je u odnosu na 2010. godinu broj turista i ostvarenih noćenja iz Rusije više nego uvdostručen. Sudeći po utiscima sa sajma turizma u Moskvi, trenutnim najavama koje imamo od hotelijera, turoperatora kao i najavljenim letovima tokom 2018. možemo očekivati nastavak pozitivnih trendova sa ruskog trzista, bez obzira na činjenicu da Montenegro Airlines nije dobio dozvolu za dodatni šesti avion koji je planirano da od juna do septembra saobraća na relaciji Tivat –Moskva“, kazali su Standardu u NTOCG.
Pored nacionalnog avio-prevoznika Montenegro Airlines-a, koji je za ovu sezonu najavio inteziviranje saobraćaja ka Moskvi i Sankt Peterburgu, redovne avio linije tokom cijele godine sa ruskim tržištem imaju i ruske avio-kompanije.
“Za ovu godinu 10 ruskih avio-prevoznika najavilo je i dodatne rotacije ka Crnoj Gori tokom ljetnje sezone, u periodu od 26. maja do 30. septembra, s obzirom na veću turističku tražnju sa ovog tržišta“, saopštili su u NTOCG.
Kako su dodali u Nacionalnoj turističkoj organizaciji, na osnovu najavljenog većeg broja letova i informacija koje dobijaju od turoperatora očekuju da će i ove godine broj ruskih turista biti u porastu.
“Najznačajniji ruski turoperatori koji u svojim programima nude Crnu Goru, R Tours Company, TUI Russia , Anex Tour , Biblio Globus, Pax, TEZ Tour, Coral Travel, Intourist-Thomas Cook i Balkan, bilježe veće interesovanje ruskih turista za našu destinaciju u odnosu na prethodnu godinu.Ono što je krakteristično za ruske turiste je kasniji buking, ali i činjenica da poslednjih godina sve više njih dolazi individualno uglavnom rezervišući smještaj preko on line platformi. Gosti iz Rusije Crnu Goru uglavnom posjećuju tokom ljetnjih mjeseci, a njihovi glavni motivi su pasivni odmor, opuštanje i zabava. Očekujemo da ćemo i ove godine zadržati status jedne od omiljenih destinacija za od odmor gostiju iz Rusije“, zaključili su u NTOCG.












