Pejović krenuo u realizaciju obećanog: Otpustiće sve radnike iz KAP-a, poslat dopis Dožiću

Pejović krenuo u realizaciju obećanog: Otpustiće sve radnike iz KAP-a, poslat dopis Dožiću

S Rastoder

05/03/2021

13:38

Kompanija Uniprom KAP i njen vlasnik, Veselin Pejović, poslali su službenom poštom stečajnom upravniku i Nebojši Dožiću dopis u kojem su potvrdili ono što je juče i najavljeno, a vezano za prekid radnog odnosa za 600 radnika u KAP-u koji, inače, imaju pravo na otpremninu, saopšteno je iz Uniroma

“Kako politički poeni hoće preko naših leđa da se dobijaju, iznoseći neistine, u dodatku dostavljamo i potvrdu da smo na bijeloj listi poreskih obveznika. Nama ne moraju da se izvinjavaju zbog neistina, ali građanima bi trebalo”, stoji u saopštenju kompanije.

Podjetili su da je prije dolaska Uniproma prosječna plata je bila 472€, a nakon preuzimanja  prosječna plata je danas 792€. Ukupno neto zarada isplaćeno u periodu od 19.jula 2014.godine zaključno sa januarom 2021.godine iznosi 28.320.108,06€. Porezi  i doprinosi plaćeni za ovaj vremenski period su 9.269.171.80€.

“Do sada smo u razvoj KAP-a, uprkos padu cijene aluminijuma na berzi,  uložili smo preko 100mil.eura, a imovinu smo iz korišćenja prevodili u pravo svojine pet godina. U zadnje dvije godine bila je velika kriza u metalskoj industriji, četiri kombinata aluminijuma u Evropi su zatvorena a jedan od njih je i kombinat u Mostaru.

Sa novim fabrikama koje je Uniprom napravio, godišnji izvoz bi trebao da bude u zavisnosti od aluminijuma na berzi između 200 i 250mil.dolara”, rekli su iz Uniproma.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X