
Vodeća belgijska avio kompanija Brussels Airlines, dio Lufthansa Group, uspostavila je prvi put sezonsku liniju ka Tivtu, saopšteno je iz Aerodroma Crne Gore, prenosi Antena M.
“Tivat će jednom sedmično i to srijedom biti povezan sa glavnim gradom Evrope, Briselom. Na ovoj liniji saobraćaće avion tipa Airbus A320. Avioni Brussels Airlinesa će polijetati svake srijede u 14:55h iz Brisela a slijetaće u Tivat u 17:10h”, navodi se u saopštenju.
Prvi avion koji je sletio na tivatski aerodrom bio je pun, a zanimljivo je da je cijela posada, uključujući pilota i kopilota bila ženska.
Izvršni direktor Aerodroma Crne Gore Danilo Orlandić kazao je da mu je izuzetna čast što je Brussels Airlines, članica Lufthansa grupe, novi partner Aerodroma.
“To je treća kompanija iz te respektabilne grupe koja sarađuje sa nama i siguran sam da će naša saradnja biti sve uspješnija. Prisustvo Lufthansa grupe podiže renome naše kompanije i naša vrata su uvijek otvorena za razgovore i dogovore o novim linijama. Što se tiče linije Brisel-Tivat siguran sam da će biti jako uspješna s obzirom na naša jako dobra iskustva sa linijom Brisel-Podgorica“, kazao je on.
„Veoma smo ponosni što smo otvorili ovu novu liniju iz Tivta do našeg glavnog aerodroma u Belgiji, Brisela, nudeći našim putnicima iz Crne Gore još više mogućnosti u izboru letova. Avio kompanija Brussels Airlines, član Star Alliance, najvećeg udruženja avio kompanija na svijetu i član Eurowings Group i Lufthansa Group je uvela ovu novu liniju iz i za Tivat kao rezultat velike potražnje za putovanjima za Crnu Goru što pokazuje našu stalnu posvećenost i širenje u regionu”, rekao je Peter Pulem iz Lufthansa Group.
Iz Aerodroma ističu da je potražnja za Crnom Gorom sve veća i zajedno sa lokalnim turoperaterom u Belgiji, Brussels Airlines je dao pravi odgovor uvođenjem ovog leta da bi zadovoljio potrebe tržišta nudeći direktne letove jednom nedjeljno između Brisela i Tivta u sezoni.
Predstavnici Lufthansa Group su posjetili Podgoricu i Tivat početkom ove godine kako bi razgovarali sa lokalnim predstavnicima o daljem razvoju i potrebama turizma u Crnoj Gori.
Preporučeno

“Tivat tako postaje jedna od pet destinacija u našem regionu, pored Splita, Zadra, Dubrovnika i Zagreba do kojih Brussels Airlines leti direktno iz Brisela u toku ljetnjeg reda letjenja. Lufthansa Group ima ukupno više od 300 direktnih letova sedmično iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije i Srbije do svojih glavnih aerodroma u Njemačkoj, Austriji, Švajcarskoj i Belgiji a odatle do više od 300 destinacije u preko 100 zemalja širom svijeta”, dodaju u saopštenju.
Brussels Airlines je član Eurowings Group i Lufthansa Group kao i član Star Alliance, najvećeg udruženja avio kompanija na svijetu. To je belgijska avio kompanija koja nudi najveći izbor letova iz i za glavni grad Evrope, Brisel. Kompanija ima više od 3600 zaposlenih i 48 aviona koji realizuju oko 250 letova svakog dana. Povezujući prijestonicu Evrope sa 90 premium destinacija u Evropi, 24 destinacije u Africi, 3 destinacije u Sjevernoj Americi i sa Tel Avivom i Mumbai.
Na dugim letovima na kojima leti avionima tipa Airbus A330-200 i A330-300 kompanija nudi biznis klasu sa potpuno ravnim ležajem i najsavremenijom zabavom u toku leta, ekonomsku klasu sa ergonomskim sjedištima i individualnom zabavom tokom leta na ekranima na dodir i Economy Privilege opciju sa mnogo većim prostorom za noge i većim nagibom sjedišta.
Na svojim evropskim linijama Brussels Airlines nudi izbor između Bizz/Cass, Flex&Fast, Light&Relax i Check&Go.
Osim destinacija u Africi, Sjevernoj Americi i Indiji, Brussels Airlines sa svojim međunarodnim partnerima takođe nudi duge codesshare letove do Ujedinjenih Arapskih Emirata, Japana i Tajlanda.
Brussels Airlines nudi i kapacitet za prevoz robe na svojim letovima za šta je zaduženo kargo odjeljenje. Avio kompanija takođe održava sama svoje avione, saopšteno je iz Aerodroma CG.












