Unija stočara najavljuje okupljanje ukoliko ne dobiju konkretan odgovor Vlade

Unija stočara najavljuje okupljanje ukoliko ne dobiju konkretan odgovor Vlade

Standard

30/05/2021

15:40

Proizvođači mlijeka će, ukoliko do četvrtka ne dobiju konkretan odgovor Vlade na njihove zahtjeve, biti prinuđeni na spontana okupljanja i buduću radikalizaciju kako bi zaštitili svoje interese, najavljeno je iz Unije stočara Crne Gore.

Presjednik Unije stočara Milko Živković kazao je da se nadležno Ministarstvo do petka nije oglasilo o problemima sa kojima se proizvođači mlijeka suočavaju, iako je to bilo dogovoreno na njihovom posljednjem sastanku 18. maja. 

“Dogovoreno je da nadležni ministar informiše premijera i Vladu o problemima koji su nastali u sektoru proizvodnje mlijeka, a ne mogu se rješavati mjerama Agrobudžeta, što zahtijeva aktiviranje sredstava iz budžetske rezerve”, rekao je Živković. 

On je dodao da su na insistiranje dobili nezvaničnu informaciju da su premijer i Vlada informisani o zahtjevima proizvođača mlijeka, ali da o tome nijesu zauzeli stav.

To je, kaže, razočaravajuće, jer se proizvođaci mlijeka u Crnoj Gori nalaze u izuzetno teškoj situaciji i prinuđeni su da se bore za ekonomski opstanak. 

Povezani članci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X